جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


SanDisk یک ترابایتی

SanDisk کارت حافظه‌ی جدیدی را رونمایی کرده که با ظرفیت یک ترابایت پرظرفیت‌ترین کارت حافظه در جهان است.

SanDisk یک ترابایتی
سن دیسک کارت حافظه‌ی SD جدیدی را رونمایی کرده که لقب بزرگ‌ترین حافظه‌ی حال حاضر جهان را از نظر ظرفیت به خود اختصاص داده است، چراکه ظرفیت این کارت بیش از یک ترابایت است. کارت SDXC رونمایی شده توسط سن‌دیسک تنها یک نمونه‌ی اولیه است و از این‌رو سن‌دیسک اطلاعاتی را در خصوص زمان و قیمت عرضه‌ی این محصول ارائه نکرده است.
هم‌اکنون مالکیت کمپانی سن‌دیسک در اختیار وسترن دیجیتال است. وسترن دیجیتال در مورد رونمایی از این کارت به این نکته اشاره کرده که سن‌دیسک ۱۶ سال پیش اولین کارت حافظه‌ی SD خود را با ظرفیت ۶۴ مگابایت رونمایی کرد، حال آنکه دو سال پیش شاهد معرفی کارت حافظه‌ی ۵۱۲ گیگابایتی توسط این کمپانی بودیم که تا امروز لقب پرظرفیت‌تریت کارت حافظه‌ی جهان را به خود اختصاص داده است. با نگاهی به اولین کارت SD سن دیسک با ظرفیت ۶۴ مگابایت، محصول یک ترابایتی این کمپانی ۱۶,۳۸۴ برابر ظرفیت بیشتری دارد.

سن دیسک معتقد است با وجود استفاده از فرمت‌های ویدیویی با رزولوشن بالا نظیر 4K یا 8K در کنار محتوای ویدیویی ۳۶۰ درجه برای هدست‌‌های واقعیت مجازی، به کارت حافظه‌ی یک ترابایتی احساس نیاز خواهد شد.

اما با وجود تمام مزایا، این محصول نقاط تاریکی نیز دارد که از جمله‌ی آن می‌توان به قیمت بالای آن اشاره کرد. همچنین سرعت خواندن و نوشتن روی این کارت حافظه به دلیل ظرفیت بالا کمی کندتر خواهد بود. بدترین اتفاق زمانی روی خواهد داد که برای مثال به دلیل ظرفیت بالای این کارت کاربران آن را از روی دوربین برنداشته و در صورت بروز مشکل، تمام اطلاعاتی که روی آن ذخیره شده، از بین خواهد رفت.

منبع زومیت

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
    خیلی بدبدمعمولیخوبخیلی خوب (لطفا رای بدید)
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *