جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


29 مین نمایشگاه کتاب شهر آفتاب

بیست‌و‌نهمین نمایشگاه کتاب تهران با شعار “فردا برای خواندن دیر است …” از ساعت 10 صبح پانزدهم اردیبهشت‌ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب پذیرای فرهیختگان و دوستداران کتاب و کتاب‌‌خوانی است. نمایشگاه کتاب تهران از امروز 15 اردیبهشت آغاز شده و تا 25 اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی “شهر آفتاب” واقع در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام‌خمینی (ره) ادامه دارد.

29 مین نمایشگاه کتاب شهر آفتاب


روز گذشته بیست‌و‌نهمین نمایشگاه کتاب تهران با سخنان رئیس جمهور در سالن ملل نمایشگاه و بازدید ایشان کار خود را آغاز کرد. در این مراسم علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدباقر قالیباف شهردار تهران، سید عباس صالحی رئیس نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سید رضا صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، احمد مسجد جامعی، مهدی چمران، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهوری، حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهوری، نماینده رئیس‌جمهوری روسیه در امور فرهنگی، جمعی از مسئولان کشوری، ناشران و اهالی رسانه حضور داشتند. در دوره بیست‌و‌نهم از نمایشگاه کتاب تهران، 2400 ناشر داخلی و 300 ناشر و توزیع‌کننده خارجی حضور دارند. روسیه به عنوان مهمان ویژه با 1247 عنوان کتاب به همراه 1857 جلد کتاب در زمینه‌های ادبیات، تاریخ، هنر، گردشگری و بخش‌های دیگر حضور دارد. همچنین برگزاری بیش از 30 نشست و میزگرد و 15 برنامه همکاری دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی داخلی در داخل و بیرون نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در غرفه روسیه است.
اما سالن‌های نمایشگاهی به مساحت تقریبی 120,000 مترمربع و در سه تیپ شامل یک سالن بزرگ سه‌قلوبه مساحت 25,000 مترمربع، دو سالن متوسط دو‌قلو هرکدام به مساحت 15,000 مترمربع و چهار سالن تکی هرکدام به مساحت 8000 مترمربع طراحی شده‌اند. همچنین اپلیکیشنی طراحی شده که بدون نیاز به ارتباط اینترنتی و با قابلیت نصب بر روی گوشی‌های اندرویدی و iOS کلیه اطلاعات را عرضه می‌کند. با نصب این نرم‌افزار، بازدیدکنندگان می‌توانند به نقشه نمایشگاه و ناشران دانشگاهی، عمومی، کودک‌ونوجوان، آموزشی و بین المللی دسترسی داشته باشند.

همچنین درهای ورودی پارکینگ، غرفه‌ها، درهای ورودی نمایشگاه، سرویس‌های بهداشتی، دفتر پست، نمازخانه، استراحتگاه، روابط عمومی، ایستگاه مترو و خیابان های منتهی به نمایشگاه بر روی نقشه این نرمافزار قابل رویت است. این اپلیکیشن از سایت نمایشگاه کتاب تهران به نشانی www.tibf.ir یا سایت‌های معتبر نرم‌افزار موبایل مانند کافه بازار و اپ‌استور قابل دریافت و نصب است. بیست‌و‌نهمین نمایشگاه کتاب تهران از پانزدهم آغاز شده و تا بیست‌و‌پنجم اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی “شهر آفتاب” واقع در اتوبان خلیج فارس، روبروی حرم مطهر امام‌خمینی (ره) ادامه خواهد داشت.

منبع شبکه

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *