جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


17 جولای روز جهانی شکلک

روزانه ما از طریق شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های پیام رسان با دوستان و آشنایان خود به برقراری ارتباط می‌پردازیم. یکی از مزیت‌های این اپلیکیشن‌ها پشتیبانی از شکلک‌های متنوعی هستند که همواره به شما کمک خواهند کرد. بنابراین می‌توان گفت که این شکلک‌ها که به انگلیسی Emoji خوانده می‌شوند امروزه نقش پررنگی را در ارتباط ما با اطرافیانمان ایفا می‌کنند.

17 جولای روز جهانی شکلک

از اهمیت این روز زمانی می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که بدانید کمپانی اپل نیز برای این شکلک‌ها جایگاه خاصی قائل شده و روز 17 جولای (27 تیر) را روز جهانی شکلک‌ها (ایموجی‌ها) نام نهاده است. به عقیده کارشناسان دنیای واقعیت مجازی، ایموجی‌ها همانند آینه‌ای کوچک برای جوامعی کوچک و بزرگ بوده که می‌توانند علاوه بر احساسات شما، ارزش‌های فرهنگی-مذهبی و اخلاقی شما را نیز انعکاس دهند.

اخیراً نیز Unicode Emoji با اضافه کردن ۱۱ شکلک جدید موافقت کرده است و جالب اینکه تمامی این شکلک‌ها با رنگ پوست‌های متفاوتی ارایه می شوند که نمایانگر فرهنگ‌ها و قومیت های مختلف است. این یک حرکت کاملاً مثبت به سمت گریز از نژاد پرستی است تا کاربران با رنگ پوست‌هایی متفاوت از سراسر دنیا بتوانند آدمک‌هایی مطابق رنگ پوست خود را به دوستان و آشنایان خود ارسال کنند.

از سویی دیگر خبر می‌رسد که به زودی شکلک‌های جذاب دیگری از مشاغل بزرگ دنیا به ایموجی‌های فعلی اضافه خواهد شد. ظاهراً قرار است به زودی ۱۰۰ شکلک جدید در حوزه مربوط به معلمان، دانشمندان، کشاورزان، سرآشپزها، مکانیک‌ها و همچنین ستارگان نامی دنیای موسیقی رونمایی شود. علاوه بر همه این‌ها قرار است ایموجی‌هایی از دنیای معلولین نیز به جمع شکلک‌های موجود اضافه شود تا از لحاظ روحی روانی نیز قوت قلبی برای این افراد باشد. در حال حاضر تنها یک شکلک به عنوان نمایش ناتوانی و معلولیت مورد استفاده قرار می گیرد و به زودی نمونه‌های دیگری هم ارایه خواهد شد.

17 جولای روز جهانی شکلک2

در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد جمعیت دنیا در پیام‌های متنی خود از شکلک‌ها به تعداد نامشخصی استفاده می‌کنند. با توجه به تحقیقات انجام شده مشخص شده است که در این میان زنان جوان از جمله کاربران این بخش از دنیای مجازی محسوب می شوند که بیشترین استفاده را از ایموجی‌ها در پیام‌های خود دارند.
منبعmehrnews

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *