جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


یاهوی تحت تعقیب

شرکت یاهو به اتهام بی مبالاتی شدید در رابطه با به سرقت رفتن اطلاعات بیش از 500 میلیون حساب کاربری در سال 2014، توسط یکی از کاربران خود تحت تعقیب قرار گرفت.

یاهوی تحت تعقیب

این شکایت فقط یک روز پس از افشای ابعاد بی سابقه حمله هکری سال 2014 به سایت یاهو، توسط شخصی به نام رونالد شوارتز از طرف کاربران آمریکایی یاهو که اطلاعات آن ها افشا شده است، به دادگاه فدرال سن خوزه واقع در ایالت کالیفرنیا تقدیم شد.
یاهو روز پنجشنبه اعلام کرد در اواخر سال 2014 اطلاعات کاربران از جمله اسامی، آدرس ایمیل، شماره تلفن، تاریخ تولد و گذرواژه های رمزگذاری شده آن ها به سرقت رفته است.
اما در این شکایت ادعا شده اگر یاهو با توجه به سوابق موجود از حملات هکری، به تعهدات خود در رابطه با «جدی گرفتن» حریم خصوصی کاربران و اتخاذ تدابیر امنیتی مناسب عمل می کرد، این سرقت اطلاعات به وقوع نمی پیوست. همچنین در این شکایت، به دلیل این که تشخیص و اطلاع از وقوع حمله هکری توسط یاهو، حدود سه برابر زمان متداول برای تشخیص چنین حملاتی به طول انجامیده است و به دلیل «بی توجهی نسبت به امنیت اطلاعات شخصی کاربران که یاهو متعهد به حفاظت از آن شده بود»، این شرکت به بی مبالاتی شدید متهم شده است.
یاهو، آخرین عضو مجموعه ای از سایت های اجتماعی محبوب است که قربانی حملات سایبری شده اند. در ابتدای سال جاری میلادی، اطلاعات 427 میلیون کاربر سایت Myspace که در سال 2013 به سرقت رفته بود، برای فروش در بازار سیاه عرضه شد. همچنین در ماه می اطلاعات 117 میلیون کاربر سایت LinkedIn که در سال 2011 به سرقت رفته بود، مانند اطلاعات 65 میلیون ایمیل کاربران وب سایت Tumbler برای فروش عرضه شد.
این شکایت می تواند جریان فروش 4.8 میلیارد دلاری یاهو به شرکت Verizon Communications را با مشکل مواجه کند.

منبع ایرنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *