جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


کیت تست بینایی EyeQue

احتمالا بسیاری از شما نیز بخش زیادی از زمان خود را در مقابل کامپیوترها یا گوشی های موبایل می‌گذرانید. این درحالیست که بیشتر کاربران توجهی به سلامت چشمان خود و آسیبی که دستگاه‌های الکترونیکی به آنها می‌رسانند، ندارند. کیت تست بینایی EyeQue یا EyeQue Personal Vision Tracker اینجاست تا این دسته از افراد دیگر بهانه‌ای برای عدم توجه به سلامتی چشمان خود نداشته باشند. به‌علاوه این کیت هزینه‌ای به مراتب پایینتر از قبض ماهانه موبایل شما دارد.

portable-vision-testing-kit-puts-an-eye-doctor-in-your-smartphone

چیزی که باعث تمایز کیت تست بینایی EyeQue از دیگر گجت ها همچون “SVOne” و پیک (Peek) شده، امکان استفاده مداوم آن است. SVOne با قیمتی نزدیک به 4 هزار دلار، می‌تواند یکی از بهترین ابزارهای کمکی برای پزشکان باشد تا علاوه بر تشخیص اختلالات مختلف بیماران، هزینه‌های دیگر دستگاه‌ها که بعضا تا 40 هزار دلار قیمت داشتند را کاهش دهد. کیت کمکی پیک نیز می‌تواند با تشخیص میزان تیزهوشی، ابزاری مناسب برای استفاده در کشورهای در حال توسعه باشد.

کیت تست بینایی EyeQue با الهام‌گیری از طرح شکست‌خورده موسسه فناوری ماساچوست، ویژگی‌هایی دارد که ارزش آن را بالا می‌برد. یکی از مهمترین موارد، سادگی در طراحی و استفاده از آن است. همچینن به‌لطف وجود سیستم آی گلس نامبرز (EyeGlass Numbers)، امکان سفارش ساده‌تر و دقیق‌تر این عینک با انجام تست‌های مختلف، به صورت آنلاین فراهم شده است. در حقیقت پزشکان نیز برای تجویز نسخه و اعلام نظر نهایی، از اعداد مربوط به شکل کروی، استوانه‌ای و محورها چشم استفاده می‌کنند.

مورد دیگر سادگی انجام تست‌ها است. در این مرحله کاربران باید با اتصال میکروسکوپ مربوطه به گوشی هوشمند خود، خط قرمز و سبز را در یک ردیف قرار داده و به‌وسیله آن، دید چشمان را ارزیابی کنند. به‌علاوه این ابزار امکان تشخیص عیوب انکساری چشم همچون آستیگمایتسم یا نزدیک بینی را نیز فراهم می‌کند.

 

منبع : gadgetnews

 

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *