جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


ویندوز 10 برای همه رایگان نیست

مایکروسافت اعلام کرد که عضویت در طرح Windows 10 Insider و آزمایش آخرین نسخه از سیستم‌عامل رایانه‌ای این شرکت به معنی دریافت رایگان نسخه نهایی محصول یاد شده نخواهد بود.

ویندوز 10 برای همه رایگان نیست

مایکروسافت با اجرای طرح Windows Insider بزرگ‌ترین برنامه آزمایشی در تاریخ فعالیت‌های خود را ارائه کرده است تا به موجب آن بتواند نسخه نهایی ویندوز ۱۰ را بدون هرگونه عیب و نقص به دست کاربران جهانی برساند.

ولی این شرکت در آخرین بیانیه خود به صورت کاملا شفاف توضیح داد که حرکت سخاوتمندانه آن برای عرضه نسخه بتای ویندوز ۱۰ صورت گرفته است و نباید توقع داشت که نسخه نهایی هم به صورت کاملا رایگان برای همه کاربران عرضه شود.

شرکت مایکروسافت اعلام کرد ویندوز ۱۰ برای تمام صاحبان ویندوز ۷ و ویندوز ۸ رایگان خواهد بود و این افراد پایان سال جاری میلادی می‌توانند محصول مذکور را بدون پرداخت هرگونه هزینه در اختیار بگیرند.

ویندوز 10 برای همه رایگان نیست2

باید توجه داشت که نسخه به‌روزشده ویندوز ۸.۱ عرضه شد، سیستم‌عامل ویندوز ۸ به پایان عمر خود رسید و بر اساس آخرین بررسی‌ها گفته شده است که دو نسخه مذکور در مجموع ۵.۸۸ درصد از بازار جهانی سیستم‌های عامل را در اختیار گرفته‌اند.

مایکروسافت همچنان می‌کوشد انگیزه بیشتری برای کنار گذاشتن ویندوز XP و ویستا به وجود آورد و در این راستا اعلام کرده است هر کاربری که هم‌اکنون از این دو نسخه به ویندوز ۷ یا ویندوز ۸ مهاجرت کند، پایان امسال ویندوز ۱۰ را به صورت رایگان در اختیار می‌گیرد.

شرکت مایکروسافت در بیانیه رسمی خود اعلام کرد آزمایش‌کنندگانی که هم‌اکنون روی رایانه‌های شخصی مبتنی بر ویندوز XP یا ویستا ویرایش بتای ویندوز ۱۰ را نصب کرده‌اند، پایان امسال نسخه نهایی ویندوز ۱۰ را به صورت رایگان در اختیار نخواهند گرفت.

منبع:ایتنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *