جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


نوکیا مالک برند گوشی‌های هوشمند آلکاتل

کمپانی نوکیا مدتی قبل اپراتور فرانسوی Alcatel Lucent را به مالکیت خود درآورد، این اپراتور همچنین در تولید گوشی هوشمند هم فعالیت دارد، اما با تملک این کمپانی توسط نوکیا، این سوال در ذهن ما ایجاد شد که آیا نوکیا مالکیت برند گوشی‌های هوشمند آلکاتل که تحت لیسانس TCL تولید می‌شوند را هم به دست آورده؟

نوکیا مالک برند گوشی‌های هوشمند آلکاتل

در سال گذشته میلادی نوکیا اعلام کرد که کمپانی فرانسوی تجهیزات مخابراتی Alcatel-Lucent را خریداری کرده است. این کمپانی در زمینه تجهیزات مخابراتی و زیرساخت‌های شبکه رقیبی برای هوآوی محسوب می‌شود.

اگر کم با این شرکت آشنایی داشته باشید، باید بدانید که نام آلکاتل به دلیل تولید گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های میان‌رده و رده پایین هم شهرت دارد و برند گوشی‌های هوشمند آلکاتل هم در هنگام فروش در مالکیت این مجموعه مخابراتی بوده است.

بنابراین پس از خرید Alcatel-Lucent، برند گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های این شرکت هم در متعلق به نوکیا خواهد بود، اما تا یک سال پس از انجام این معامله، کمپانی فنلاندی هیچ حرفی درباره این موضوع به میان نیاورده است.

بالاخره نوکیا به این موضوع واکنش نشان داد و به تازگی اعلام کرد که هنگامی که مجموعه آلکاتل را خریداری کرد، مالکیت برند آلکاتل که امتیاز تولید آن در اختیار کمپانی چینی TCL بود را هم به دست آورده است البته کمپانی TCL امتیاز تولید گوشی‌های بلک‌بری را هم در اختیار دارد.

امتیاز تولید گوشی‌ها و دستگاه‌های برند آلکاتل توسط Alcatel-Lucent به TCL داده شد و این امتیاز تا سال ۲۰۲۴ اعتبار دارد. زمانی که نوکیا در ۲۰۱۶ مجموعه Alcatel-Lucent را خرید، این برند و قرارداد واگذاری امتیاز آن را هم شامل شد.

این بیانیه برگرفته از قرارداد مابین نوکیا و TCL است که طی آن شرکت چینی تا بیش از ۷ سال دیگر می‌تواند گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های برند آلکاتل را به بازار عرضه کند. البته این مورد برای نوکیا هم منفعت مالی خواهد داشت.

البته باید این مورد را هم ذکر کنیم که منظور ما از نوکیا، شرکتی نیست که به تازگی مدل‌های نوکیا ۶، نوکیا ۵، نوکیا و نوکیا ۳۳۱۰ جدید را معرفی کرد. تمامی مدل‌های نام برده توسط شرکت فنلاندی HMD Global ساخته و روانه بازار می‌شوند و خود برند دستگاه‌های نوکیا هم در اختیار HMD Global است.

منبع : جی اس ام

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *