جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


موبایل ،سرگرمی 90 درصد مردم قبل از خواب

۹۰ درصد افراد دقایق پیش از خواب را با تلفن همراه، ایمیل و شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند

موبایل ،سرگرمی 90 درصد مردم قبل از خواب


شهاب جوانمردی در همایش توسعه بانکداری مجازی، اظهار داشت: نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که بیش از ۹۰ درصد از افراد تا آخرین دقایق پیش از خواب، وقت خود را با تلفن همراه، چک کردن ایمیل و یا شبکه های اجتماعی می گذرانند که به علت عدم آمادگی برای این تغییر و تحولات، در دو جایگاه قانونگذاری و مسائل اجتماعی به این مسائل فکر نشده و به دنبال ممانعت از آن هستیم.

مدیرعامل فناوری اطلاعات و ارتباطات فناپ با بیان اینکه شرکت های بزرگی چون IBM، سامسونگ و LG بر سیستم‌های همگرا تمرکز کرده‌اند، گفت: در ایران بانک ها آنگونه که باید، از فرصت موبایل استفاده نمی‌کنند، این در حالی است که موبایل یک ابزار و پلت فرم نیست، بلکه نقشی مهم در آینده زندگی مردم دارد و باید نوع نگاه را گسترش دهیم.

این کارشناس فناوری اطلاعات و ارتباطات اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۳۰ درصد از هزینه‌های جاری بانک‌ها در حوزه IT روی مباحث امنیت، رایانش و پردازش ابری و BIG DATA صرف می‌شود.

وی گفت: در دنیا صنعت پرداخت را از حوزه بانکی جدا کرده‌اند و فضایی جدید و رگولاتوری متناسب با آن ایجاد شده است؛ این مسائل باعث شده استارتاپ های مختلفی به حوزه پرداخت الکترونیکی ورود کنند.

جوانمردی تصریح کرد: دنیای امروز آمادگی این همه مقررات را ندارد و فناوری‌ها زودتر از آنچه فکر می کنیم، به کشور ورود خواهند کرد، بنابراین نهادهای قانونگذار باید نگاهی فعالانه و سریع‌ نسبت به فناوری‌ها داشته باشند.

منبع:فارس

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
    خیلی بدبدمعمولیخوبخیلی خوب (لطفا رای بدید)
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *