جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


محکومیت سامسونگ به علت نقض پتنت هوآوی

سامسونگ در اولین نبرد حقوقی‌اش در برابر هوآوی شکست خورد. دادگاه چینی این شرکت کره‌ای را محکوم به پرداخت 11 میلیون دلار جریمه کرده است.

محکومیت سامسونگ به علت نقض پتنت هوآوی

دادگاه شهر گوانگ‌ژو چین پس از شکایت هوآوی از سامسونگ به خاطر نقض پتنت، این شرکت کره‌ای را به پرداخت 80 میلیون یوآن چین، معادل 11.6 میلیون دلار، محکوم کرده است. این جریمه به خاطر تخلف سامسونگ از پتنتی مربوط به 4G و استفاده از آن در بیش از 20 دستگاه از جمله گلکسی اس 7 است. این اولین پیروزی هوآوی بر سامسونگ در نبردهای حقوقی محسوب می‌شود.

این حکم در پی دادخواستی صادر شده که هوآوی در ماه مه در کشورهای چین و ایالات متحده تقدیم دادگاه کرده بوده است. این اولین باری بود که هوآوی علیه سامسونگ شکایتی طرح می‌کرد. سامسونگ نیز در مقابل دادخواستی در مورد نقض پتنت‌های مربوط به گواهی IP توسط هوآوی را به دادگاه برده است.

هوآوی در دادخواست خود عنوان کرده بوده که این نقض پتنت در دستگاه‌هایی رخ داده که سامسونگ در سال 2016 بیش از 30 میلیون از آن‌ها به فروش رسانده و از این طریق درآمدی 12.7 میلیارد دلاری به جیب زده است. دادگاه پس از بررسی نیز اعلام کرده تخلف قطعا در 3 دستگاه از دستگاه‌های مذکور رخ داده و باید سامسونگ بابت آن خسارت پرداخت کند و 5 شرکت چینی مورد شکایت دیگر نیز باید نقض این پتنت را در محصولاتشان متوقف کنند.

سخنگوی هوآوی عنوان داشته که از تصمیم دادگاه راضیست و سامسونگ نیز گفته پس از مطالعه دقیق حکم نسبت به پاسخ آن اقدام خواهد کرد.

سال مالی 2016 برای سامسونگ سال پر باری بود و 2 میلیارد دلار سود عملیاتی برای این شرکت به ارمغان آورد، بنابراین 11 میلیون دلار جریمه نمی‌تواند مشکلی برای شرکت کره‌ای ایجاد کند.

منبع : جی اس ام

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *