جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


متلاشی شدن شبکه هکری در روسیه

سازمان امنیت فدرال روسیه از متلاشی شدن شبکه ای متشکل از حدود 50 هکر روسی که ده ها میلیون دلار از بانک ها و موسسات مالی این کشور را سرقت کرده بودند، خبر داد.
متلاشی شدن شبکه هکری در روسیه
سازمان امنیت فدرال روسیه  در این باره اعلام کرد که ماموران این سازمان با همکاری گارد ملی، گروهی از هکرها را که در چندین منطقه حدود دو میلیارد روبل (نزدیک ۳۰ میلیون دلار) موجودی بانک‌ها و موسسات مالی روسی را سرقت کرده بودند، بازداشت کردند.


بنا بر این گزارش، ۱۸ نفر از اعضای دستگیر شده گروه هکرها توسط ماموران گارد ملی روسیه به مسکو منتقل شدند و تحقیق در مورد بقیه افراد بازداشت شده ادامه دارد.

مرکز روابط عمومی سازمان امنیت فدرال روسیه افزوده است: شبکه هکرها با استفاده از بدافزارها موجودی بانک‌ها و موسسات مالی را منتقل کرده‌اند که تاکنون ده‌ها مرکز قربانی این اقدام‌های غیرقانونی شده‌اند.

در عملیات دستگیری هکرهای روس که همزمان در ۱۵ منطقه روسیه اجرا شد، ماموران امنیتی چندین رایانه، وسایل ارتباطی، کارت‌های بانکی و اسناد مالی را از اعضای گروه ضبط کردند.

مقابله با حمله‌های مالی سایبری در فضای مجازی توسط هکرها از اولویت‌های سازمان‌های امنیتی روسیه است که هر سال بر اثر آن میلیون ها دلار از موجودی‌های بانک‌های و اندوخته‌های مالی شهروندان روسی به سرقت می‌رود.

بر اساس اطلاعات وزارت کشور روسیه، سال ۲۰۱۵ شمار حملات سایبری و اقدام‌های هکرهای روس از مرز ۷۰ میلیون مورد گذشت.

منبع ایرنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *