جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


مارشمالو در راه است

شرکت گوگل اعلام کرد که اندروید جدید این شرکت موسوم به “مارشمالو” این هفته عرضه می‌شود.

مارشمالو در راه است
شرکت گوگل اعلام کرد که اندروید مارشمالو پس از رونمایی و گذراندن دوره تست تقریبا چهار ماهه، این هفته عرضه خواهد شد.

جای تعجب نیست که این نسخه جدید نیز همانند قبل ابتدا برای گوشی‌ها و تبلت‌های سری نکسوس گوگل عرضه خواهد شد و سپس دیگر گوشی‌ها در تاریخ‌هایی که متعاقبا اعلام می‌شود مارشمالو را دریافت خواهند کرد.

اندروید ۶ یا همان مارشمالو در مقایسه با اندروید لالی پاپ تغییرات بصری چندانی را به همراه ندارد ولی در عوض روی ارتقای قابلیت‌های فنی از جمله ثبات بهتر و تجربه کاربری تمرکز کرده است.

یکی از ویژگی‌های جدید اندروید ۶ حالت ذخیره باتری موسوم به “دوز”(Doze) است که به سیستم این امکان را می‌دهد وقتی برای یک مدت طولانی مورد استفاده قرار نگرفت، برنامه‌هایی را که باتری را مصرف می‌کنند ببندد.

دیگر ویژگی قابل توجه تغییر سیستم مجوز به اپلیکیشن‌هاست و به کاربران این امکان را می‌دهد کنترل بیشتری روی اطلاعاتی که اپلیکیشن‌ها به آن دسترسی دارند، داشته باشند. مارشمالو به کاربر این اجازه را می‌دهد که دسترسی به دوربین یا موقعیت مکانی را همانند سیستم آی.ا.اس رد یا قبول کنند.

شاید بزرگترین تغییر ظاهری اندروید ۶ امکان جدیدی باشد که با موتور جستجوی گوگل این امکان را می‌دهد که بین اپلیکیشن‌ها و محتوایی که روی نمایشگر وجود دارد به طور عمیق جستجو کند تا اطلاعات بیشتری درباره آنچه می‌بیند در اختیار وی بگذارد.

شما همچنین قادرید از سرویس “گوگل حالا” اطلاعات محتوایی‌تری را با توجه به آنچه که در نمایشگر می‌بینید بخواهید.

هنوز مشخص نیست چه تعداد از این قابلیت‌ها باعث وسیع‌تر شدن اکوسیستم اندروید خواهد شد ولی کاربران نکسوس می‌توانند انتظار داشته باشند که از تمام این قابلیت‌ها استفاده کنند.

منبع ایتنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *