جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


قابلیت جدید جستجوی گوگل

تا به حال از روی کنجکاوی نام خود را در موتور جستجوی گوگل سرچ کرده‌اید تا ببینید چه سایت‌ها یا صفحاتی نام شما را ذکر کرده‌اند؟ اگر به این کار علاقه دارید، باید بدانید که گوگل قابلیت جدیدی را در سرچ خود عرضه کرده است تا هر بار نام شما در اینترنت برده می‌شود، یک پیام دریافت کنید.

قابلیت جدید جستجوی گوگل

اکنون اگر نام خود را در گوگل سرچ کنید، البته به شرط اینکه اگر وارد حساب کاربری گوگل خود شده باشید و به گوگل اجازه داده باشید که فعالیت‌های وب و اپلیکیشن (Web and activity) شما را ردیابی کند، گوگل در پایین اولین صفحه نتایج سرچ خود یک ویجت جدید را به شما نمایش خواهد داد، این قابلیت به شما کمک می‌کند تا از این پس در صورتی که نام شما در اینترنت برده شد، از سوی گوگل یک پیام Google Alert دریافت کنید.

زمانی که روی این ویجت که Stay in the loop نام دارد، کلیک می‌کنید، گوگل یک فرم Google Alert را به شما نمایش می‌دهد که نام شما در علامت گیومه در آن نوشته شده است. شما می‌توانید تنظیمات این پیام هشدار را مطابق با اولویت‌های خود شامل تکرار در ایمیل، نوع منبع، زبان‌های مختلف، مناطق مختلف، تنها ارسال بهترین نتایج و هم چنین آدرس ایمیل مورد نظر برای دریافت پیام‌ها را تنظیم کنید.

 

پس از انجام تغییرات مورد نظر، روی گزینه Create Alert ضربه بزنید تا این فرآیند تکمیل شود.

 

Google Alerts از سال 2003 تا به امروز فعال بوده است. اما این روزها کمتر کسی برای پیدا کردن نام خود در اینترنت یک Google Alert تنظیم می‌کند به همین دلیل اقدام جدید گوگل برای ترغیب کاربران به این کار منطقی به نظر می رسد.

منبع تک شات

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *