جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


فرودگاه پاریس و ویندوز 3.1

در تاریخ 7 نوامبر 2015 یعنی حدود یک هفته قبل صدها هواپیمای مستقر در این فرودگاه مجبور شدند از حرکت بایستند.

فرودگاه پاریس و ویندوز 3.1
یکی از فرودگاه‌های شهر پاریس مجبور شد به دلیل بدی آب و هوا و اختلال پیش آمده در سیستم عامل ماقبل تاریخ ویندوز ۳.۱ فعالیت خود را متوقف کند.


فرودگاه Orly در شهر پاریس یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های جهان محسوب می‌شود. در تاریخ ۷ نوامبر ۲۰۱۵ یعنی حدود یک هفته قبل صدها هواپیمای مستقر در این فرودگاه مجبور شدند از حرکت بایستند.

این اتفاق به دلیل بروز نوعی اختلال موسوم به DECOR رخ داد. این مشکل به سیستم کنترل ترافیک هوایی مربوط می‌شود و با سیستم مرکزی آب‌ و هوای فرانسه در ارتباط است که البته به دنبال جریان مذکور تمام پروازهای این فرودگاه متوقف شد.

کارشناسان می‌گویند استفاده از ویندوز ۳.۱ در شرایط کنونی مانند آن است که یک کودک را در یک دانشگاه تخصصی قرار دهید و از او بخواهید درس‌ها را متوجه شود. ویندوز ۳.۱ نقش این کودک را برعهده دارد و با هیچ مدل از دستگاه‌های امروزی سازگار نیست.

برای سیستمی با این حجم فعالیت که اطلاعات آن بسیار اهمیت دارد، استفاده از ویندوز ۳.۱ بسیار عجیب به نظر می‌رسد. زیرساخت‌های حیاتی و سیستم‌های پشتیبانی از سازمان‌های بزرگ معمولا آخرین و ایمن‌ترین نسخه از سیستم‌های عامل را مورد استفاده قرار می‌دهند.

از زمان معرفی رسمی سیستم عامل ویندوز ۳.۱ حدود ۲۳ سال می‌گذرد و فرودگاه Orly همچنان تمایل دارد باز هم آن را مورد استفاده قرار دهد.

منبع ایتنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *