جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


عکاسی با با لوله تفنگ ماکرو

شرکت Venus Optics که در زمینه تولید لنز تخصص دارد، اخیرا یک لنز عجیب و غیرعادی ساخته که بعید است مشابه آن را پیش از این دیده باشید. نام این لنز جدید Laowa 24mm f/14 Replay 2x Macro است و طراحی آن بیشتر از این‌که به لنزهای دوربین شباهت داشته باشد؛ شبیه لوله تفنگ است.

عکاسی با با لوله تفنگ ماکرو
اما این طراحی غیرمعمول به‌خاطر تنبلی طراحان آن یا محدودیت‌های فیزیکی نیست. در حقیقت؛ لوله تفنگ مانند این لنز با هدف ساخته شده تا عکاسان با استفاده از آن؛ از اشیاء ماکرو بدون این‌که باعث ترساندن و دور کردن آن‌ها شوند؛ عکس بگیرند.

لنزهای فول-فریم این شرکت دارای ضریب ماکروی دو به یک است و گفته می‌شود در سخت‌ترین شرایط محیطی و دمایی کار می‌کند. البته هنوز اطلاعات بیشتری درباره این‌که طیف دمایی که می‌تواند در آن کار کند یا شرایطی که محیط می‌تواند داشته باشد؛ منتشر نشده است.

علاوه بر این؛ اطلاعات بیشتری از ویژگی‌ها و مشخصات فنی آن گفته نشده است. هنوز کسی نمی‌داند که این لنز از چه قطعاتی تشکیل شده یا این‌که قرار است در چه تاریخی وارد بازار شود. تنها اطلاعاتی که درباره این لنز می‌دانیم آن است که قرار است سال 2017 برای مدل‌های نیکون F و کانن EF عرضه شود.

قیمت این لنز مشخص نیست؛ اما Laowa به‌خاطر عینک‌های با قیمت مناسب معروف است. پس مطمئن باشید برای خرید لنزهای این شرکت نیازی به خالی کردن حساب بانکی‌تان ندارید.

سئوال مهمی که پیش می‌آید آن است که آیا واقعا این لنز می‌تواند برای هدفی که ساخته شده مفید باشد و مطابق انتظارات عمل کند؟ آیا واقعا این لنز باعث ترساندن و فرار کردن حشرات نمی‌شود؟‌ کسی نمی‌تواند با قطعیت پاسخ دهد.

عکاسی با با لوله تفنگ ماکرو

اما یک چیز مسلم است. انسان‌ها با دیدن لوله تفنگ می‌ترسند و فرار می‌کنند. پس حتما از حالا می‌دانید که این لنز داخل هیچ کدام از کیف‌های دوربینی که دارید جا نمی‌گیرد. ظاهرا طول این لنز حدود 46 سانتی‌متر است.

منبع شبکه

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *