جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


عرضه پهنای باند بی‌سیم توسط گوگل

به‌تازگی گوگل به مقامات فدرال ایالات‌ متحده درخواست آزمایش بر روی سیستم اینترنتی بی‌سیم ارائه کرده است تا بتواند این طرح را در ۲۴ شهر این کشور مورد آزمایش قرار بدهد.

عرضه پهنای باند بی‌سیم توسط گوگل
کمیسیون فدرال ارتباطات ایالات‌ متحده به‌تازگی اعلام کرده است که شرکت گوگل درخواستی رسمی را در زمینه شروع آزمایش طرح ویژه خود درباره خدمات اینترنتی به این کمیسیون ارائه کرده است.

این درخواست هنگامی به مسئولان این کمیسیون رسیده است که دو ماه از مطرح شدن آن در جلسه ویژه سهام‌داران شرکت گوگل می‌گذرد و در این طرح برنامه ویژه‌ای در زمینه توسعه سیستم گوگل فایبر به‌صورت بی‌سیم در مناطق شهری آمریکا مطرح شده بود.

شایان‌ ذکر است که تا به امروز طرح گوگل فایبر در شش شهر اصلی آمریکا به اجرا درآمده است ولی مسئولان این شرکت قصد دارند تا دامنه این خدمات را گسترش بدهند و به همین دلیل نیز به دنبال ارائه پهنای باند بی‌سیم به‌صورت پرسرعت هستند تا بتوانند گزینه جایگزین بهتری را برای سیستم فایبر ارائه نمایند.

همچنین مسئولان این شرکت اعلام کرده‌اند که تاخیر در ارائه پروژه فایبر به دو شهر آخری که در لیست اجرای این پروژه قرار داشتند به‌واسطه این است که این شرکت به بررسی راهکارهای مختلف جهت بررسی گزینه‌های کم‌هزینه‌تر دست زده است.

سخنگوی گوگل در این‌ باره می‌گوید: «ما در حال تلاش برای آزمایش امکان‌پذیری شبکه‌های بی‌سیمی هستیم که تنها بر روی طیف‌های موجود تمرکز دارند. این پروژه در حال حاضر در مراحل نخست خود به سر می‌برد ولی امیدواریم که یک روز بتوان به کمک آن اینترنتی بسیار نیرومند و پرتوان را به مشتریان ارائه کرد.»

منبع ایتنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
    خیلی بدبدمعمولیخوبخیلی خوب (لطفا رای بدید)
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *