جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


عدم پپشتیبانی گوگل از سیستم های رقیب

گوگل دیروز از برنامه‌های خود برای توقف پشتیبانی از برنامه‌های سازگار با مرورگر کروم در سیستم‌عامل‌هایی به غیر از خود کروم خبر داد.

عدم پپشتیبانی گوگل از سیستم های رقیب
اقدام جدید گوگل که از اواخر سال جاری میلادی اجرایی می‌شود باعث می‌شود که برنامه‌های جدید طراحی شده برای کروم تنها از طریق سیستم‌عامل کروم در دسترس باشند و کاربران ویندوز، مک و لینوکس نتوانند از آنها استفاده کنند.


البته برنامه‌های فعلی برای کاربران سیستم‌عامل‌های دیگر کماکان در دسترس بوده و به روزشدن آنها توسط گوگل هم به روال قبلی صورت می‌گیرد.

همچنین از اواسط سال ۲۰۱۷ برنامه‌های کروم از طریق فروشگاه تحت وب کروم و تنها بر روی سیستم‌عامل خود این شرکت در دسترس خواهد بود. بنابراین با استفاده از دیگر سیستم‌عامل‌ها نمی‌توان برنامه‌های کروم را در فروشگاه آنلاین گوگل مشاهده کرد.

بنا بر اعلام گوگل از اوایل سال ۲۰۱۸ برنامه‌های کروم به هیچ‌وجه از طریق ویندوز، مک و لینوکس قابل دسترس نخواهد بود. البته این امر شامل افزونه‌ها و مضامین مورد استفاده در مرورگر کروم نیستند.

کارشناسان می‌گویند با توجه به اینکه تنها یک درصد از کاربران ویندوز، مک و لینوکس از برنامه‌های کروم استفاده می‌کنند این تغییر نمی‌تواند چندان تاثیری بر بازار برنامه‌های تحت وب بگذارد.

منبع فارس

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
    خیلی بدبدمعمولیخوبخیلی خوب (لطفا رای بدید)
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *