جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


سنگاپور و اولین تاکسی خودران جهان

سنگاپور با صدور اجازه تردد عمومی تاکسی‌های خودران قدم بزرگی در مسیر استقبال از خودروهای آینده برداشته است و اولین تاکسی‌ خودرانNuTonomy از هم اکنون کار خود را برای جا به جایی مسافران در این کشور آغاز کرده است. مسافران انتخاب شده در دوره آزمایشی این تاکسی بهصورت رایگان در سطح شهر جا به جا می‌شوند و یک راننده نیز همیشه در پشت فرمان قرار دارد تا اگر اوضاع خوب پیش نرفت، وضعیت را کنترل کند.

سنگاپور و اولین تاکسی خودران جهان

کمپانی‌های بزرگ نظیر گوگل نیز بر روی ساخت و عرضه اتومبیل‌های خودران کار می‌کنند اما NuTonomy ادعا می‌کند اولین کمپانی‌ای است کهاتومبیل‌های خودران را در دسترس عموم قرار داده است.

این تاکسی‌های خودران در شرایطی راهی خیابان‌های سنگاپور شده‌اند که Uber بزرگ‌ترین سرویس اشتراک گذاری رانندگی در جهان اعلام کرده طیهفته‌های آینده اتومبیل‌های خودران را به صورت آزمایشی در پیتسبورگ به حرکت در می آورد. این اتومبیل‌ها شامل اتومبیل‌های الکترونیکی رنو Zoe و میتسوبیشی i-MiEV می‌باشند و مسافران برای استفاده از آن‌ها باید دعوت شده باشند.

در حال حاضر، NuTonomy شش تاکسی خودران را در جاده‌های سنگاپور قرار داده است و قصد دارد ناوگان حمل و نقل خود را تا پایان سال دو برابر کند. همچنین طبق گفته NuTonomy این کمپانی قصد دارد تا سال 2018 یک ناوگان حمل و نقل کامل از تاکسی‌های خودران در سطح سنگاپور راهاندازی کند.
منبعubergizmo

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *