جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


زبان برنامه نویسی Swift اپل روی آیفون

اپل در کنفرانس سال گذشته WWDC با رونمایی از زبان برنامه‌نویسی Swift برای توسعه ابزارهای مبتنی بر iOS و Mac همه مخاطبان خود را متعجب کرد.

زبان برنامه نویسی Swift اپل روی آیفون

این پلتفورم شبیه به چیزی بود که اپل برای خود اختراع کرده است. این محصول شبیه به دیگر زبان‌های برنامه‌نویسی مخصوص توسعه وب، سیستم اختصارنویسی و‌ ابزار ویژه برای خواندن زبان قدیمی Objective-C اپل را شامل می‌شد.

این زبان برنامه‌نویسی توسط مهندسان اپل ساخته شد و به همین خاطر امکان خواندن سریع کدهای Cocoa را برای کاربران فراهم کرد.

اگرچه هدف اپل از ارائه زبان برنامه‌نویسی مذکور این است که به همه کارشناسان امکان دهد ابزارهای کاربردی متناسب با محصولات آن را تولید کنند، اما در حال حاضر دیده می‌شود که برنامه‌نویسان تمایل چندانی به استفاده از Swift ندارند تا به کمک آن برای iOS و Mac ابزار کاربردی ارایه دهند و البته هنگام استفاده از آن هم پیچیدگی‌های فراوان را پیش روی خود می‌بینند.

اپل و گروه توسعه دهنده محصولات آن هم‌اکنون تصمیم دارند این مشکل را حل کنند.
در همان هفته که Swift ارائه شد،‌ یک نسخه از Xcode نیز در قالب یک کتاب رایگان برای پشتیبانی از این زبان برنامه‌نویسی در اختیار کاربران قرار گرفت و دوره‌های آموزش مختلف هم در کنار آن برگزار شد.

اما برای افرادی که به تازگی تصمیم گرفته‌اند برنامه‌نویسی در زبان جدید اپل را آغاز کنند، ابزار کاربردی ویژه‌ای با نام Swifty ارائه شده است که یک فضای آموزشی تعاملی را ارائه می‌دهد و از پایه اصول برنامه‌‌نویسی مبتنی بر این پلتفورم را بازگو می‌کند.

در ابزار کاربردی Swifty که روی آیفون و iPad نصب می‌شود، بیش از ۲۰۰ نوع آموزش مختلف آورده شده است و کاربران می‌توانند از سطوح پایین تا پیشرفته آنها را دنبال کنند.

منبع:ایتنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *