جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


جهان چقدر کهکشان دارد؟

تا کنون تصور می‌کردید جهان چه تعداد کهکشان دارد؟ در کتاب‌های نجوم و درس‌های جغرافیای دبیرستان چه تعداد کهکشان آمده است؟ ۱۰۰ میلیارد یا ۱۰۰۰ میلیارد؟ انسان با پیشرفته‌ترین تلسکوپ‌های دنیا تا کنون تصور می‌کرد ۲۰۰ میلیارد کهکشان در کل هستی وجود دارد که تصور اشتباهی است!

جهان چقدر کهکشان دارد؟
گروهی بین‌المللی از ستاره‌شناسان متوجه شده‌اند جهان حداقل دو هزار میلیارد کهکشان دارد. چنین رقمی حداقل ١٠ برابر بیشتر از پیش‌بینی اخیر ستاره‌شناسان است. یک گروه بین‌المللی از ستاره شناسان به رهبری کریستوفر کانسیلس این کشف را انجام داده‌اند.

طی ٢٠ سال گذشته دانشمندان از تصاویر تلسکوپ فضایی هابل استفاده کردند و تخمین زدند احتمالا جهان حدود ١٠٠ تا٢٠٠ میلیارد کهکشان دارد. فناوری کنونی فضایی به دانشمندان اجازه می‌دهد تا حداقل ١٠ درصد این کهکشان ها را مطالعه کنیم و ٩٠ درصد باقیمانده فقط به وسیله تلسکوپ‌هایی بزرگتر و قدرتمندتر دیده خواهد شد.

کانسیلس در این باره می گوید: «تعداد کهکشان‌های موجود در جهان یکی از سوالات بنیادین در علم ستاره‌شناسی است. از سوی دیگر هنوز این وسوسه در ذهنمان وجود دارد که ٩٠ درصد کهکشان‌های جهان مطالعه نشده‌اند.»

منبع شبکه

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *