جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


جنگ روبات های غول پیکر

اگر جزء آن گروه از افرادی هستید که با کارتون‌های هیجان‌برانگیز قدیمی بزرگ شده‌اند، شاید به خاطر داشته باشید، روبات‌های غول پیکر آن کارتون‌ها تا سرحد مرگ با یکدیگر مبارزه می‌کردند. اکنون آن رویاهای کودکانه رنگ واقعیت به خود گرفته‌اند و سازندگان ابرروبات‌ها خود را آماده می‌کنند تا در یک جدال نفس‌گیر با یکدیگر روبرو شوند.

جنگ روبات های غول پیکر

روبات غول‌پیکر امریکایی MegaBots


به نظر می‌رسد، گویی کاوالکانتی و مت اورلاین، بنیان‌گذاران MegaBots جزء آن گروه از افرادی بودند که دنیای کودکی آن‌ها با تماشای این چنین کارتون‌هایی سپری شده است. به‌طوری که این دو نفر تصمیم گرفتند به رویاهای کودکانه خود رنگ واقعیت بخشیده و این چنین روبات‌هایی را بسازند. اکنون آن‌ها موفق شده‌اند اولین روبات مکانیکی ایالات متحده را برای این منظور آماده کنند.

 

با این‌حال، آن‌ها اولین گروهی نیستند که موفق شده‌اند، روبات‌های غول‌پیکر را برای مبارزه آماده کنند. صنایع سنگین Suidobashi در تلاش مشابهی موفق شدند، اولین روبات غول‌پیکر ژاپنی به نام Kuratas را طراحی کنند. MegaBots به تازگی فرآیند ساخت نسل بعدی روبات‌های Mk.III را آغاز کرده است. این تیم به تازگی مستندی درباره نحوه ساخت این روبات و توانایی‌های این روبات در مبارزه و پرتاب گلوله‌های پینت‌بال را در سایت یوتیوب قرار داده است.

robot2

روبات غول‌پیکر ژاپنی Suidobashi

 

 

نزدیک به یک سال پیش صنایع سنگین Suidobashi با درخواست MegaBots مبنی بر مبارزه روبات‌ها موافقت کرد. هرچند برگزاری این چنین رقابت‌هایی موضوع جدید نیست، اما رویارویی دو روبات چهار متری با یکدیگر در نوع خود اولین مورد است. روبات Kuratas ژاپنی در سال 2012 و با الهام گرفتن از یک انیمشین ژاپنی ساخته شد. این روبات 4000 کیلوگرم وزن داشته و از سه چرخ، دو بازو و کابینی که ویژه اپراتور در نظر گرفته شده، ساخته شده است. این روبات قادر به حمله گلوله‌های پینت‌بال است. Mk.II نسل دوم روبات ساخته شده در MegaBots است. این روبات نزدیک به 6000 کیلوگرم وزن دارد و توسط دو اپراتور هدایت می‌شد. نزدیک به یک سال پیش کاوالکانتی گفته بود: «ما اطمینان داریم، تیم آمریکا قادر است، تیم ژاپنی را ضربه فنی کند. ما گروهی از بهترین متخصصان کشور را در اختیار داریم. ما اجازه نخواهیم داد، کشورمان شکست بخورد.» نزدیک به یک سال پیس MegaBots کمپینی در کیک‌استارتر راه‌اندازی کرد و موفق شد نزدیک به 550 هزار دلار را برای ساخت این هیولای بزرگ جمع‌آوری کند. هنگامی که Mk.III کامل شود، دو تیم از ایالات متحده و ژاپن برای اولین بار در جهان مبارزه روبات‌های غول‌پیکر مکانیکی را رقم خواهند زد.

منبع شبکه

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *