جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


بیکار شدن مردم ژاپن با روبات ها

محققان در ژاپن ۶۰۱ نوع شغل مختلف را بررسی کردند و در پایان متوجه شدند ۴۹ درصد مشاغل معمول که هم‌اکنون توسط مردم عادی اداره می‌شوند، می‌توانند ظرف ۱۰ تا ۲۰ سال آینده توسط روبوت‌ها یا سیستم‌های اتوماسیون رایانه‌ای تصاحب شوند.

بیکار شدن مردم ژاپن با روبات ها

این مسئله می‌تواند یک هشدار جدی برای دولت ژاپن محسوب شود و از هم‌اکنون آنها را دچار نگرانی کند.

کارشناسان در این تحقیق سعی کردند تا نشان دهند که اگر روبوت‌ها با همین روند توسعه یابند، می‌توانند در آینده جایگزین انسان شوند. این بررسی در موسسه تحقیقاتی Nomura انجام شد و دانشمندانی از دانشگاه آکسفورد نیز با آن همکاری کردند.

«کار بندیکت» از محققان دانشگاه آکسفورد سال ۲۰۱۳ میلادی نتایج مشابهی را منتشر کرد و توضیح داد ۷۰۲ نوع شغل مختلف را در کشورهای آمریکا و بریتانیا بررسی کرده است. کارشناسان او دریافتند ۳۵ درصد مشاغل عادی در بریتانیا و ۴۷ درصد مشاغل در آمریکا را روبوت‌ها در آینده تصاحب می‌کنند.

البته کارشناسان ژاپنی اعلام کردند که ورود گسترده روبوت‌ها تنها در برخی صنایع صورت می‌گیرد و بعضی موقعیت‌های شغلی خاص را از بین می‌برد. همین مسئله باعث شده است تا ژاپنی‌ها با اطمینان اعلام کنند که توسعه صنعت روبوتیک نمی‌تواند بیکاری را در کشور آنها افزایش دهد و مشکل اقتصادی برای آنها درست کند.

منبع ایتنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *