جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


بزرگ‌ترین باجگیری اینترنتی دنیا مردم را به دردسر انداخت

وقت به لینک‌هایی که ناشناسی که برای‌تان ارسال می‌شود توجه نکنید. لینک‌های ناشناس می‌توانند اطلاعات شما را بدزدند و اختیار هکرها قرار دهند. از همه بدتر که این لینک‌ها می‌توانند کاری کنند که شما نتوانید به سیستم خودتان دسترسی داشته باشید و برای استفاده مجدد از آن باید به افرادی این کار را کرده‌اند پول پرداخت کنید. این کار به باج‌گیری اینترنتی معروف است که به وسیله باج‌افزار یا Ransomware انجام می‌شود.

بزرگ‌ترین باجگیری اینترنتی

زمانی که سیستم شما به باج‌افزار آلوده می‌شود همیشه پنجره‌ای بازار می‌شود که در عملکرد سیستم تاثیر می‌گذارد و حتی نمی‌گذارد که بتوانید راحت‌ کار کنید. به‌تازگی چنین حمله‌ای نزدیک به ۷۵ هزار کامپیوتر در ۹۹ کشور دنیا را آلوده کرده است.

این باج‌افزار روی کامپیوتر‌های قرار گرفته در برخی از بیمارستان‌های کشور انگلیس و سیستم مخابرات کشور اسپانیا تاثیر مخربی گذاشته است. باج‌افزاری که چنین کاری انجام داده WannaCry نام دارد که در واقع توسط سازمان NSA یا آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا تولید شده بود. این باج‌افزار نقطه ضعف سیستم عامل ویندوز را هدف قرار داده بود تا بتواند اطلاعات کاربران را استخراج کند؛ اما این باج‌افزار توسط گروهی هکر به اسم The Shadow Brokers دزدیده شد. حالا این گروه سعی کرده از مردم باج‌گیری کند.

در حال حاضر به تمام کاربران گفته شده که سیستم عامل خودشان را به جدیدترین نسخه بروزرسانی کنند. گفته شده که این ضعف امنیتی در به‌روزرسان جدید از بین رفته است.

منبع : دیجی کالا

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *