جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


بادسنج همراه

baad sanje hamrah

دستگاه بادسنج Vaavud که به شما اجازه می دهد سرعت باد را در هر لحظه و هر جایی با آیفون و یا گوشی اندرویدیتان اندازه بگیرید.  همراه این دستگاه ۴۵ دلاری اپلیکیشنمخصوص آن هم ارائه می شود که وظیفه اصلی محاسبه سرعت باد را دارد همچنین با این اپلیکیشن شما قادرید سرعت باد را که برای هرنقطه محاسبه کرده اید به اشتراک بگذارید و از اطلاعات دیگران هم استفاده کنید. در نتیجه با مشاهده سرعت باد در نقاط دیگر می توانید اگر قصد سفر یا برنامه ریزی خاصی داشته اید در آن تجدید نظر نمایید.

دستگاه Vaavud هیچ قطعه الکترونیکی در خود ندارد بلکه از پلاستیک بسیار با کیفیت ضد آب و غبار ساخته شده. داخل این وسیله پلاستیکی یک جفت آهنربا وجود دارد که با چرخش آن بر اثر وزش باد میدان مغناطیسی ایجاد می کنند.

حالا اپلیکیشن گوشی با استفاده از سنسورهای داخلی میدان مغناطیسی گوشی و الگوریتمی که معمولا برای پردازش صدا به کار می رود اینکه دو آهنربای دستگاه با چه سرعتی می چرخند را تشخیص داده و بر اساس آن سرعت باد را با دقت محاسبه می کند.
این دستگاه سرعت باد را از ۱ متر بر ثانیه تا ۲۵ متر بر ثانیه میتواند محاسبه کند. و به طور حرفه ای و علمی در تونل باد دانشگاه دانمارک مورد تست و آزمایشهای موفقیت آمیز قرار گرفته.

 

منبع : فناوری ما

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *