جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


یک کپی دیگر از اسنپ چت؛ اینستاگرام از فیلترهای واقعیت افزوده رونمایی کرد

بعد از کپی موفقیت آمیز قابلیت استوری از اسنپ چت، حالا نوبت به فیلترهای واقعیت افزوده چهره رسیده که به اینستاگرام بیایند. از امروز می توانید در اینستاگرام هشت فیلتر واقعیت افزوده را روی چهره تان امتحان کنید. این فیلترها در اشکال گوناگون هستند؛ مثلا یکی می تواند شما را شبیه به کوآلا یا خرگوش کند و دیگری معادلات ریاضی بسازد تا دور سرتان بچرخند.

اینستاگرام از فیلترهای واقعیت افزوده رونمایی کرد

این فیلترها را می توانید هم در حالت دوربین سلفی و هم دوربین عقب استفاده کنید. برای دسترسی به آن ها کافیست اینترفیس دوربین اینستاگرام را باز و روی آیکن جدیدی که در گوشه سمت راست صفحه قرار گرفته، اشاره کنید. فیلترهای یاد شده را می توان در حالات مختلف تصویربرداری اینستاگرام به کار گرفت: عکاسی، ضبط ویدیو و حتی بومرنگ.

لازم به گفتن نیست که ایده به کارگیری فیلترهای واقعیت مجازی در اپلیکیشن های عکاسی اولین بار در اسنپ چت به محبوبیت رسید. اسنپ چت برای آوردن این تکنولوژی به اپلیکیشن خود، استارتاپ کوچکی به نام Looksery را در سال 2015 خریداری کرد. همین موجب شد که در اوایل سال 2016، فیسبوک به این اقدام واکنش نشان دهد و برای این که از قافله عقب نماند به خرید استارتاپ بلاروسی MSQRD اقدام کند که مطمئنا با اپلیکیشن آن آشنا هستید.

این فیلترها را می توان در حالات مختلف تصویربرداری به کار گرفت: عکاسی، ضبط ویدیو و حتی بومرنگ.
اما به جز قابلیتی که گفتیم، اینستاگرام تغییرات دیگری هم داشته. از جمله آن ها می توان به امکان افزودن هشتگ های استیکری به عکس و ویدیوهای استوری اشاره کرد. با اشاره روی این هشتگ ها می توانید دیگر تصاویر دارای این هشتگ را نیز پیدا کنید. قابلیت های جدید دیگر اینستاگرام در این نسخه هم امکان پخش بر عکس ویدیو (که باز هم از اسنپ چت الگوبرداری شده) و گزینه پاک کن هستند.

منبع : دیجیاتو

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *