جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


اینتل و فناوری واقعیت افزوده

گزارش های اخیر حاکی از آن هستند که کمپانی اینتل در حال توسعه هدست واقعیت افزوده است و قصد دارد مستقیما وارد رقابت با هولولنز مایکروسافت و یا شاید حتی فناوری مجیک لیپ شود. براساس گزارش وال استریت ژورنال، توسعه هدست واقعیت افزوده بر اساس فناوری دوربین 3D RealSense این شرکت آغاز شده است.

اینتل و فناوری واقعیت افزوده

مشخص نیست که هدف اینتل از توسعه این محصول جدید چیست و چه شکلی خواهد داشت. آیا یک دستگاه مستقل خواهد بود یا رویه ای مشابه با تولید چیپ برای دیگر تولیدکنندگان پی سی را در پیش گرفته است؟

با توجه به رابطه مستحکم مایکروسافت و اینتل، هیچ بعید نیست که دو کمپانی مذکور روی محصولی مشترک در حال کردن باشد. شاید حتی اینتل مشغول ساخت چیپ های مخصوص برای هولولنز است. کسی چیزی نمی داند.

فناوری RealSense اینتل، همین حالا هم در نرم افزار Windows Hello به کار گرفته شده و گفته می شود تکنولوژی واقعیت افزوده ای که روی آن کار می کند نیز از فناوری مشابه بهره می گیرد.

 

اینتل عمده درآمد خود را از طریق فروش چیپ به پی سی سازها به دست آورده است و با توجه به تغییراتی که در راه است، آن ها هم باید آماده ارائه خدمات کامل خود به دیگر توسعه دهندگان شوند.

منبع:BusinessInsider

 

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *