جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


اینترنت کدام اپراتور مقرون به صرفه تر است؟

پس از آنکه کمیسیون سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیویی ضرب الاجل کاهش تعرفه اینترنت تلفن های همراه را مصوب نمود، مقرر گردید تا اپراتورها از اول دی ماه سال جاری نسبت به کاهش تعرفه ها اقدام نمایند.

اینترنت کدام اپراتور مقرون به صرفه تر است؟
بنابراین تعرفه اپراتورها که پیش از این مصوبه هرکیلو بایت داده 14.7 ریال بود که توسط اپراتور همراه اول در روز 4 ریال و در شب یک ریال محاسبه می شد، تعرفه مصرف آزاد داده را در نسل های 2 و بالاتر در سیم کارت های دائمی به نیم ریال و در سیمکارت های اعتباری به 0.75 ریال کاهش داد.


هرچند این مصوبه نرخ تعیین شده را برای اپراتورها مشخص کرده بود ولی یکی از اپراتورها در همین ایام اقدام به افزایش بسته های اینترنتی نمود که موجب اعتراض مشترکان گردید.
در پی اعتراض مشترکین تلفن همراه، محمود واعظی وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات از اپراتوردوم خواست که نسبت به تنظیم نرخ بسته های اینترنتی خود تجدیدنظر کند.
با نگاهی به تعرفه های هر سه اپراتور می توان پی برد که کدامیک از این اپراتورها سرویس های مناسب تری را به مشترکین ارائه می دهند.
همچنین برای قضاوت هرچه بهتر با مقایسه بسته های اینترنت هر سه اپراتور مشخص می شود، اینترنت همراه اول با چهار هزار تومان یک گیگا بایت اینترنت ماهیانه ارزانترین بسته ها را داراست.
بطوری که همراه اول 2.5 گیگ ماهیانه 10هزارتومان = هرگیگ 4 هزارتومان، ایرانسل 2 گیگ ماهیانه 20هزار تومان = هرگیگ 10هزار تومان و رایتل 1.5 گیگ ماهیانه 12500هزار تومان = هر گیگ 8333 تومان را محاسبه می نماید.
به نظر می رسد اپراتورها در کنار توسعه شبکه ارتباطی باید رضایت مشتریان را در اولویت قرار دهند تا بتوانند بازار بهتری را داشته باشند، بنابراین توجه به راه های پرهیز از رویگردانی مشترکین، تقویت سیستم های نظارتی، نظرسنجی مستقیم و غیرمستقیم برای شناخت انتظارات مشترکان، بررسی دلایل نارضایتی مشترکین، توسعه فنی شبکه و ارائه سرویس های متنوع می تواند در ترغیب و تشویق مشترکین موثر باشد.

منبع:ایرنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *