جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


اعلام جنگ سایبری

باراک اوباما رییس جمهوری امریکا روز جمعه قول داد:حمله سایبری مخرب نسبت داده شده به کره شمالی علیه سونی پیکچرز را بی پاسخ نگذارد و وی این استودیوی هالیوود را به دلیل بایگانی کردن یک فیلم خود از بیم تهدیدهای انجام شده ،مورد سرزنش قرار داد.

اعلام جنگ سایبری
به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن ، اوباما جازدن سونی پیکچرز در به اکران در آوردن فیلم ‘ مصاحبه ‘ را که یک فیلم کمدی در مورد تلاش برای ترور رهبر کره شمالی است، تن دادن به خواست یک دیکتاتور برای اعمال سانسور در امریکا خواند.
اوباما گفت : این حمله سایبری ‘ خسارات زیادی ‘ به سونی وارد کرده ولی این شرکت باید پیش از مرعوب شدن در مقابل تهدیدهای انجام شده با وی مشورت می کرد.
اوباما در یک کنفرانس خبری در پایان سال گفت :ما پاسخ خواهیم داد. ما به طور متناسب پاسخ خواهیم داد و این پاسخ ما در محل و زمان و شیوه ای خواهد بود که ما بر خواهیم گزید.
دو ساعت پیش از صحبت وی، اف بی آی اعلام کرد که ماموران تحقیق مشخص ساخته اند که کره شمالی پشت هک کردن سونی قرار داشته و آن را یک اقدام مرعوب کننده غیر قابل قبول تحت حمایت یک دولت خواند.
به گفته اوباما ، کره شمالی ظاهرا برای این حمله به تنهایی عمل کرده و واشنگتن مشورتهایی را با ژاپن ، چین ، کره جنوبی و روسیه برای جلب کمک آنها در مهار فعالیتهای سایبری کره شمالی آغاز کرده است .
این نخستین بار است که امریکا به طور مستقیم یک کشور دیگر را به حمله سایبری در چنین ابعادی در خاک امریکا متهم کرده و زمینه یک ر ویارویی جدید احتمالی بین واشنگتن و پیونگ یانگ دو خصم دیرینه را فراهم می کند.

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *