جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


آدم فضایی ها و چینی ها

خبرسازی و رویاپردازی درباره آدم‌ها و موجودات فضایی تمامی ندارد و به نظر می‌رسد هیچ خبر و ماجرایی برای انسان جذاب‌تر از سوژه آدم‌های فضایی هیجان‌انگیز نباشد. در تازه‌ترین مورد، چینی‌ها مدعی شدند آدم فضایی‌ها چندین بار با چکش در سفینه‌شان را به صدا درآوردند!

آدم فضایی ها و چینی ها
تعدادی از فضانوردان چینی که به فضا سفر کرده‌اند، به تازگی فاش ساختند در مدت حضور خود در فضا صداهای بسیار اسرارآمیزی مشابه «در زدن» سفینه را شنیده‌اند. این افراد می‌گویند که با بازگشت به زمین و با انجام شبیه‌سازی‌های مختلف توسط دانشمندان، دیگر هیچ‌گاه چنین صداهایی به گوششان نخورده است.

از جمله این افراد «یانگ لی وی» است که اولین بار در سال ۲۰۰۳ میلادی با فضاپیمای «شن جو ـ ۵» راهی فضا شد. او در تازه‌ترین مصاحبه خود با تلویزیون مرکزی چین گفته است که بارها صدای در زدن را زمانی که در داخل سفینه بوده شنیده است.

«یانگ» دویست و چهل و یکمین فضانوردی است که به فضا رفته است و در ماه اکتبر سال ۲۰۰۳ برای مدت ۲۱ ساعت در فضا بود. او در مصاحبه‌اش خاطر نشان کرد: «صداهای شنیده شده مانند کسی بود که با یک چکش چوبی روی بدنه آهنی سفینه می کوبد.» فضانورد چینی گفت: «اگر چه این صداها از ریتم و آهنگ خاصی برخوردار نبود اما بارها و بارها زمانی که در فضا بود، ‌تکرار شده است.»

یانگ گفت: «زمانی که با سفینه به زمین بازگشت، از متخصصان خواسته بود بررسی کنند که این صدا چه بوده است اما آزمایش‌ها و بررسی‌های آنها نتیجه‌ای نداشت.» او افزود: «آنها سعی کردند به صورت آزمایشی صدا را تقلید کنند اما از زمانی که به زمین بازگشته هرگز صدایی شبیه آن را نشنیده است.»

هنوز معلوم نیست ادعای فضانوردان چینی چقدر صحت دارد و چرا پس از این همه مدت زمان بعد از بازگشت‌تان به زمین صحبت از شنیدن صداهایی شبیه در زدن به میان آمده است.
منبع:
جام‌جم‌آنلاین

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *