جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


ZTE توسط آمریکا تحریم شد

شرکت چینی ZTE به‌تازگی با تحریم‌هایی از سوی ایالات متحده آمریکا روبرو شده است که استفاده از فناوری‌های ثبت شده در این کشور را برای این تولیدکننده همراه ممنوع می‌سازد.

ZTE توسط آمریکا تحریم شد
کمپانی‌های چینی هم‌اکنون برای همکاری و کسب‌ و کار با شرکت‌های آمریکایی دوره سختی را می‌گذرانند و این امر روزبه‌روز نیز برای آنها سخت‌تر می‌شود. بنابر گزارش‌ها، وزارت بازرگانی ایالات متحده هم‌اکنون محدودیت‌هایی برای ورود کالاهای کمپانی ZTE به بازار آمریکا وضع کرده است که کار را به‌مراتب برای این شرکت سخت می‌کند.

از طرفی دیگر از هشتم ماه مارس به بعد، کمپانی‌های آمریکایی باید برای صادرات محصولات خود به ZTE نیز مجوز دریافت کنند. این ساختار به‌شدت مشابه ساختار تحریم‌های فناوری است که سال‌ها در ایران شاهد آن بوده‌ایم و شرکت‌های ایرانی توان همکاری با شرکت‌های آمریکایی را نداشتند.

حتی برخی از افراد معتقدند که به علت همکاری‌های ZTE در عرصه فناوری با برخی از شرکت‌های ایرانی، چنین تنبیهی برای این شرکت در نظر گرفته‌شده است.

دلیل این امر هرچه که باشد، متضرر شدن کمپانی ZTE به دلیل این محدودیت‌ها، به‌خصوص در زمینه تلفن‌های همراه هوشمند بسیار آشکار است. علاوه بر این کمپانی یادشده با برخی از همکاران آمریکایی این کمپانی نظیر اینتل و مایکروسافت نیز به مشکل خواهد خورد زیرا دیگر مانند سابق به‌راحتی نمی‌تواند از آن‌ها نرم‌افزار یا تراشه خریداری کند.

با این‌ حال باید به یاد داشت که این تحریم‌ها به معنای عدم ورود کالاهای ZTE به بازار عمده آمریکا نیست و اگرچه ورود این محصولات به کشور یادشده با محدودیت‌های زیادی همراه خواهد بود اما غیرممکن نخواهد بود.

منبع ایتنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *