جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


Winamp دوباره باز میگردد

پس از آنکه در روز جاری، گروه سرمایه‌گذاری Vivendi اعلام کرد اکثریت سهام پخش‌کننده Winamp را از Radionomy، مالک قبلی این نرم‌افزار پخش‌کننده محتویات چندرسانه‌ای خریداری کرده، حالا لحظه‌شماری برای آغاز حیات مجدد این پخش‌کننده محبوب ایام قدیم، شروع شده است.

Winamp دوباره باز میگردد

با تمامی این تفاسیر، هنوز آینده‌ای مبهم در انتظار نرم‌افزار پیش‌تاز بازار پخش‌کننده‌های محتویات چندرسانه‌ای در ایام نه‌چندان دور قراردارد اما با توجه به حضور ویوندی، احتمالا در سال 2016 خبرهای خوشایندی از این نرم‌افزار خواهیم شنید.

این در حالی است که رادیونومی، در حالی این نرم‌افزار را در سال 2014  از شرکت AOL خریداری کرده بود که این شرکت اینترنتی ابتدا تصمیم داشت عرضه خدمات در قالب نرم‌افزارهای وینمپ و شاوت‌کست را متوقف کند اما پس از مذاکره با این سرویس دهنده آنلاین رادیویی در بلژیک،  این پخش‌کننده به همراه تمامی سرویس‌های جانبی آن به رادیونومی واگذار شد. با این وجود، پس از این واگذاری عملا هیچ به‌روزرسانی جدیدی برای این پخش‌کننده ارائه نشد تا به عقیده اکثریت کاربران، شاهد پایان عمر وینمپ باشیم.

ویوندی گروپ که مالک و یا سهام‌دار شرکت‌های مطرحی مانند دیلی‌موشن، یو‌بی‌آی سافت و دیزر است در کنفرانس خبری خود از وینمپ و شاوت‌کست به عنوان دو سرمایه مهم و قابل توجه شرکت خود یادکرده است.

منبع آی تی ایران

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *