جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


Samsung Galaxy S7

بسیاری از گوشی های میان رده، رده بالا و پرچمدار امروزی بدنه هایی با کیفیت ساخت خوبی دارند، افرادی که نقد و بررسی های این گوشی ها را می نویسند می گویند که این گوشی ها از آلومینیوم ساخته شده اند. این سخن، از نظر فنی اشتباه است، چرا که گوشی های هوشمند از “آلیاژ” آلومینیوم ساخته شده اند و دارای درجات مختلفی هستند، این درجات مختلف از مواد و ترکیبات متفاوتی ساخته شده اند، با استحکام و قدرت و دیگر مشخصات مکانیکی متفاوت. برای سال 2015، سامسونگ سرانجام متوجه شد که آنان نیز می توانند یک گوشی هوشمند بسازند که چارچوب پلاستیکی ندارد و سامسونگ از آلیاژهای عجیب در بخش هایی از بدنه گوشی استفاده کرده است. و اینگونه Galaxy S6 از راه رسید، ترکیبی از آلیاژ آلومینیوم و شیشه. جدیدترین خبرها می گویند که برای سری بعدی گوشی های پرچمدار Samsung Galaxy S از آلیاژ منیزیوم استفاده خواهد شد.

Samsung Galaxy S7

آلیاژ های منیزیوم برای موبایل ها و کامپیوتر های قابل حمل و سبک استفاده می شوند و دلیل آن نیز مشخص است. آلیاژ های منیزیوم با تراکم یک سوم بکار می روند، تا وزن کمتری داشته باشند. به عنوان مثال، Galaxy S6 از آلیاژ آلومینیوم درجه 6013 ساخته شده است. آلومینیوم درجه 6013 تراکم 2.71 گرم بر سانتیمتر مکعب دارد، در حالی که بسیاری از آلیاژهای منیزیوم تراکم 1.8 گرم بر سانتیمتر مکعب دارند. این یعنی بدنه ای که از آلیاژ منیزیوم ساخته شده باشد، وزنی دو سوم همان قطر و ساختار یک بدنه آلومینیومی را دارد. همینطور به معنی آن است که وزن کلی این بدنه سبکتر است، یا اینکه با همان قطر می تواند مستحکم تر و مقاوم تر باشد. از دیدگاه دیگر، آلیاژهای منیزیوم حداقل در مقایسه با آلیاژهای آلومینیوم، بهتر می توانند حرارت را دفع کنند (البته این عامل می تواند به نسل لوله های حرارتی خنک کننده دستگاه هم مربوط باشد)، اما سیگنال های رادیویی کمتری را متوقف می کنند. آلیاژ های منیزیوم همچنین نقطه ذوب پایینتری دارند و مواد آن راحتتر زیر دستگاه شکل می گیرد اما مواد خام آن از آلومینیوم گرانتر است، ولی به دلیل تراکم کمتر مواد، محصول نهایی قیمتی یکسان با آلیاژ آلومینیوم بکار رفته در گوشی ها دارد.

آیا سامسونگ، Galaxy S7 را با بدنه منیزیومی عرضه خواهد کرد؟ نمی دانیم، اما مطمئناً این مواد بسیار مناسب است و این مواد را در گوشی های دیگری مانند OnePlus Two و Oppo R1 نیز دیده ایم. Galaxy S7 با بدنه ساخته شده از آلیاژ منیزیوم شاید شگفت آور و عالی به نظر برسد، اما صبر کنید و اجازه دهید ببینیم که سامسونگ چه موارد دیگری از جمله پیشرفت های نرم افزاری در این گوشی اِعمال خواهد کرد.

منبع: androidheadlines

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *