جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


RankBrain ابزار جدید گوگل

حتما تا به حال در مورد PageRank شنیده اید؛ این همان ابزاری است که گوگل برای سازماندهی دقیق و سریع نتایج جستجو به کار می برد.

حالا تکنولوژی جستجوی جدیدی با بهره گیری از هوش مصنوعی از سوی غول جستجوی دنیا ارائه گردیده که اهمیتی ویژه برای این شرکت دارد و RankBrain خوانده می شود. این ابزار در واقع همان راهکار اهالی مانتین ویو است برای تفسیر و درک ۱۵ درصد از درخواست های سرچ روزانه ای که گوگل تا به حال با آنها مواجه نشده است.

RankBrain ابزار جدید گوگل

 

عملکرد RankBrain به این صورت است که کلمات را به موجودیت های ریاضی تبدیل می کند و سپس موتور جستجوی گوگل از آنها برای یافتن کلمات یا عبارات مشابه بهره می گیرد.

به این ترتیب امکان یافتن پاسخ برای سوالاتی نظیر «عنوان مصرف کننده در بالاترین سطح از زنجیره غذایی چیست» نیز برای آن فراهم می گردد. جرج کوراد دانشمند ارشد گوگل در واحد سرچ این شرکت به بلومبرگ گفت: ظرف ماه های اخیر، RankBrain نامش را به عنوان سومین سیگنال مهم برای جستجو در میان «صدها» سیگنال دیگر به ثبت رسانده است. این ابزار حتی کار مرتب کردن نتایج جستجوی مرتبط را بهتر از مهندسان سرچ این شرکت انجام می دهد.

کوراد در ادامه گفت: دیگر سیگنال های [جستجو] همگی بر مبنای کشفیات و نظراتی استوار هستند که افراد در زمان دریافت اطلاعات داشته اند و خبری از یادگیری در آنها نیست.

این در واقع همان جاذبه تمامی تکنولوژی های برگرفته از هوش مصنوعی است بنابراین اگر رقبای گوگل هم دست به ابداع راهکارهای مشابهی مانند این زدند چندان هم نباید تعجب کرد.

آنطور که بلومبرگ اعلام کرده فیسبوک پیشتر از هوش مصنوعی برای مرتب نمودن مقالات در فید خبری اش بهره می گیرد و مایکروسافت نیز از آن برای بهتر کردن بینگ استفاده می کند.

منبع:engadget

 

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
    خیلی بدبدمعمولیخوبخیلی خوب (لطفا رای بدید)
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *