جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


NSA و ناتوانی در بازکردن قفل آیفون

پس از مدت‌ها انتظار، بالاخره آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) دلیل ناتوانی خود در بازکردن قفل آیفون 5c تروریست کشته شده در حادثه سن‌برناردینو را اعلام کرد.

NSA و ناتوانی در بازکردن قفل آیفون

ریچارد لجت معاون مدیر NSA در کنفرانسی که روز جمعه برگزار شده بود رسما اعلام کرد NSA سیاست‌ها و منابع خود را بر اساس نتایج بدست آمده در فعالیت‌های مختلف اولویت‌بندی کرده و در این راه، تمرکز روی تخصیص منابع در جهت بازکردن قفل دستگاه‌های الکترونیکی پرطرفدار در میان مجرمان و مظنونان، در مقایسه با گوشی‌های هوشمندی نظیر آیفون از اولویت بالاتری برخوردار است.

لجت در سخنرانی خود خطاب به حضار اینچنین عنوان کرد:

“در صورتی که افراد شرور و جنایتکار از دستگاه ‌الکترونیکی خاصی استفاده چندانی نکنند ما نیز به دنبال یافتن راهکارهایی برای رمزگشایی آن دستگاه نخواهیم بود.”

با این اوصاف، این دلیل واضح و مبرهن را باید به عنوان عامل اصلی برای عدم موفقیت متخصصان این آژانس در بازکردن قفل آیفونی عنوان کرد که احتمال داده می‌شد اطلاعات آن در بازکردن گره پرونده حادثه سن‌برناردینو موثر باشد.

همان‌طور که می‌دانید، پیرو درخواست FBI از NSA برای بازکردن قفل آیفون تیرانداز حادثه سن برناردینو، متخصصان NSA که پیش از این سابقه نفوذ به شبکه‌ها و دستگاه‌های الکترونیکی مختلف را داشتند رسما از ناتوانی خود به‌منظور نفوذ به آیفون شرکت اپل خبر دادند.

پس از این، FBI با همکاری شرکتی مستقل و پس از صرف هزینه‌ای که بیش از یک میلیون دلار عنوان شده بالاخره راه نفوذ به آیفون پر حرف و حدیث حادثه سن‌برناردینو را پیدا کرد.

منبع ای تی ایران

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
    خیلی بدبدمعمولیخوبخیلی خوب (لطفا رای بدید)
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *