جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


اپل 200 میلیون دلار صرف خرید استارتاپ فعال در حوزه هوش مصنوعی کرد

کمپانی های بزرگ دنیا روز به روز بیشتر به سمت یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی می روند و اپل نیز به عنوان یکی از رهبران بازار، از این قاعده مستثنی نیست. شرکت مذکور در همین راستا استارتاپ «Lattice Data» که در زمینه هوش مصنوعی فعالیت می کند را به قیمت 200 میلیون دلار خریداری کرده است.

اپل

ساختارمندسازی داده‌های بی ساختار، مهمترین تخصص لَتیس دیتا است
قرارداد مربوط چند هفته پیش منعقد شده و به واسطه آن، حدود 20 مهندس از لَتیس دیتا به اپل ملحق شده اند. تخصص استارتاپ مذکور در زمینه «Dark Data» است؛ داده های به هم ریخته ای که در شبکه های کامپیوتری ذخیره شده و فرمت و ساختار مناسبی برای دسترسی و آنالیز توسط شرکت ها ندارند.

لَتیس دیتا که در سال 2015 و توسط تیمی از دانشجویان دانشگاه استنفورد بنیانگذاری شده بود، داده های بدون ساختار را دریافت کرده، و با استفاده از یادگیری ماشینی آنها را ساختارمند می نماید، و نهایتاً در اختیار شرکت ها و نهادهای مربوط قرار می دهد.

لازم به ذکر است این استارتاپ پیش از اینکه توسط اپل تصاحب شود، مذاکراتی در جهت ارتقای عملکرد دستیارهای هوشمند با بعضی شرکت ها داشته است؛ از این رو احتمال می رود کمپانی ساکن کوپرتینو بتواند برای بهبود عملکرد سیری نیز از مهندسین جدید خود استفاده کند.

منبع : دیجیاتو

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *