جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


2 سال تا پایان عمر فلش

اگر شما هم از جمله کاربرانی هستید که با توجه به وجود مشکلات و حفره‌های امنیتی مختلف، منتظر به سر رسیدن دوران حیات ادوبی فلش هستید، بدنیست بدانید بر اساس گزارش منتشر شده توسط وب‌سایت Encoding، فلش در سال 2015 چیزی در حدود شش درصد از محتوای ویدئویی روی دستگاه‌های همراه و فضای وب را پوشش داده که در مقایسه با ثبت آمار 21 درصدی در سال 2014، کاهش بی‌سابقه‌ای به‌نظر می رسد. این وب‌سایت معتقد است با توجه به بررسی‌های انجام شده، تنها دو سال از عمر فلش باقی مانده است. با این تفاسیر پرسشی که مطرح می‌شود آن است که چه استانداردی جایگزین فلش خواهد شد؟

2 سال تا پایان عمر فلش

در حال حاضر H.264 همچنان کدک ویدئویی پیشتاز است که چیزی در حدود 72 درصد از ویدئوهای آنلاین را پوشش می‌دهد. این در حالی است که این استاندارد از چیزی در حدود 13 سال پیش تا کنون در دسترس کاربران بوده و رفته رفته جای خود را به نسل‌های جدید کدک خواهد داد. WebM با در اختیار داشتن 12 درصد از بازار و پیشتازی در ارائه سیستم ویدئویی HTML5 برای مرورگرهای کروم و فایرفاکس، آینده روشنی در پیش دارد.

H.265 یا HEVC که به عنوان جایگزین برای H.264 معرفی شد نیز اگرچه روندی رو به رشد را طی می‌کند اما در حال حاضر چیزی در حدود 6 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است. یکی از دلایل این سهم پایین از بازار، هزینه‌ای است که شرکت‌های مختلف برای استفاده از H.265 باید به صاحبان این پتنت بدهد. این در حالی است که در خصوص WebM چنین مشکلی وجود ندارد.

منبع آی تی ایران

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *