جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


100 میلیون دانلود پوکمون گو

علیرغم ترس کاربران از مسائل امنیتی و باگ‌های موجود، پوکمون گو همچنان با قدرت به پیشرفت خود ادامه می‌دهد و طبق آخرین آماری که از طرف App Annie منتشر شده، اکنون این بازی بر روی 100 میلیون دستگاه نصب شده است.

100 میلیون دانلود پوکمون گو

اگرچه این آمار از طرف یک تحلیلگر به دست آمده و ممکن است ارقام واقعی با این آمار متفاوت باشد اما رسیدن به 100 میلیون دانلود برای پوکمون گو اتفاق غافلگیر کننده‌ای نیست. در واقع آماری که پیش از این منتشر شده بود نشان می‌داد این بازی توانسته در 19 روز نخست انتشار خود به 50میلیون دانلود دست پیدا کند در حالیکه بازی محبوب دیگری نظیر ColorSwitch برای رسیدن به این میزان دانلود، 77 روز منتظر مانده بود.

همچنین طبق آمار تحلیلگر App Annie پوکمون گو پس از گذشت سه هفته از انتشارش اکنون از نسخه اندروید و iOS خود روزانه معادل 10 میلیوندلار درآمد دارد. البته با وجود این موفقیت، محبوبیت روز افزون پوکمون گو اثر سویی بر روی درآمد سایر بازی‌ها نداشته است بلکه به شناساییبازی‌های مبتنی بر واقعیت کمک کرده و خط فکری جدید و مناسبی را  برای ساخت بازی‌های جذاب در آینده در اختیار سایر توسعه دهندگان قرار داده است.

در همین رابطه تحلیلگر این گزارش نتیجه گیری می‌کند:«تاکنون، مشخص است پوکمون گو نقطه عطفی در دنیای بازی‌های واقعیت افزوده بوده است اما موفقیت آن به قیمت از دست رفتن محبوبیت سایر بازی‌ها نبوده و در عوض این بازی با ساخت یک مدل جدید خارج از مدل تکراری بازی‌های آنلاین و آفلاین دریچه جدیدی از فرصت‌ها را بر روی تمام توسعه دهندگان نرم افزاری گشوده است.»
منبعengadget

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *