جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


کلاهبرداری اینترنتی با فال قهوه

عامل 700 فقره کلاهبرداری اینترنتی با ترفند فال قهوه توسط پلیس فتا خراسان رضوی شناسایی و دستگیر شد.

کلاهبرداری اینترنتی با فال قهوه

رئیس پلیس فتا خراسان رضوی در تشریح این خبر گفت ، کارشناسان پلیس فتا در پی رصد فضای مجازی به تبلیغات گسترده در سایت های تبلیغاتی تحت عنوان فال قهوه مشکوک و تحقیقات خود را در این خصوص متمرکز کردند.
سرهنگ سید محسن عرفانی افزود: در بررسی های انجام شده مشخص شد خانمی جوان با درج شماره تلفن همراهش در سایت های تبلیغاتی از تماس گیرنده می خواست تا مبلغ مورد نظر را به حساب مشخصی واریز کرده و پس از اطلاع از واریز شدن وجه مذکور وی به صورت تلفنی نتیجه فال قهوه را اعلام می کند.
سرهنگ عرفانی تصریح کرد: ماموران پس از جمع آوری ادله دیجیتالی با هماهنگی مقام قضایی وارد عمل شده و متهم را در مخفیگاهش در شهر مشهد دستگیر کردند.
سرهنگ عرفانی خاطر نشان کرد: متهم 35 در بازجویی های به عمل آمده به 700 فقره کلاهبرداری با شیوه گرفتن فال قهوه به صورت تلفنی اعتراف کرد.
وی با اشاره به معرفی متهم به مقام قضایی از کاربران اینترنت خواست به تبلیغات و آموزش های فال و فالگیری اینترنتی هرگز اعتماد نکنید، زیرا آسیب‌های ناشی از آن مشکلاتی همچون – اعتیاد به فال و ایجاد مشکلات روحی و روانی – از هم پاشیدگی خانواده‌ها- کلاهبرداری و ضررهای مالی- آسیب‌های جانی و غیره را بدنبال دارد.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *