جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


کلاهبرداری اینترنتی از افراد سالخورده و بی سواد

عامل چهاره فقره کلاهبرداری اینترنتی از افراد سالخورده و بی سواد در شهرستان تربت جام توسط پلیس فتا خراسان رضوی شناسایی و دستگیر شد.

کلاهبرداری اینترنتی از افراد سالخورده و بی سواد
فرمانده انتظامی شهرستان تربت جام با اعلام این خبر گفت: با دریافت مرجوعه قضایی از چند شهروند مبنی بر کلاهبرداری از آنها توسط مردی جوان در هنگام برداشت وجه از دستگاه عابر بانک موضوع در دستور کار تیمی از کارشناسان پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

سرهنگ محمد یزدانی افزود: در بررسی اظهارات شاکیان پرونده که اکثراً سالخورده و بیسواد هستند مشخص شد که مردی جوان با پرسه زنی در اطراف دستگاه های خودپرداز از عدم آشنایی و بی سوادی طعمه های خود سوء استفاده کرده و هنگام درخواست برای پرداخت وجه با ایجاد رمز دوم از آنها به صورت سریالی کلاهبرداری کرده است.

وی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با یک سری تحقیقات گسترده فنی عامل برداشت های غیرمجاز را که به شهر مشهد متواری شده بود را شناسایی و با نیابت قضایی دستگیر کردند.
سرهنگ یزدانی اظهار داشت: متهم 37 ساله که به تازگی از زندان رها شده است در بازجویی های به عمل آمده به 14 فقره کلاهبرداری از افراد سالخورده و بی سواد هنگام برداشت وجه از دستگاه های خودپرداز با ایجاد رمز دوم و خریدهای اینترنتی که عموما شارژ تلفن همراه و فروش آنها زیر قیمت بازار اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان تربت جام با اشاره به معرفی متهم به دادسرا خاطر نشان کرد: مشکلاتی که شاکیان این پرونده تجربه کردند ناشی از سهل انگاری خودشان نسبت به حفظ امنیت و اعتماد بی جا به افراد غریبه بوده است لذا شهروندان می بایست برای پیشگیری از سواستفاده از هر گونه اعتماد بیجا به افراد غیر پرهیز و به صورت دوره ای رمز خود را تغییر دهید.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
    خیلی بدبدمعمولیخوبخیلی خوب (لطفا رای بدید)
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *