جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


کاهش نرخ اینترنت و طرح های مخابرات

معاون شرکت مخابرات استان تهران، میزان درآمد مخابرات از محل تلفن ثابت و اینترنت به ازای هر خط به ترتیب 13 و 18 هزار تومان عنوان کرد و گفت: مخابرات با ارائه سرویس ها و طرح های جدید درصد کاهش هزینه های مشترکان است.
محمدرضا بیدخام در گفتگو با خبرنگار مهر، مبلغ درآمد مخابرات (آرپو) را به ازای هر خط تلفن ثابت 13 هزار تومان و به ازای هر خط ADSL رقمی بین 15 تا 18 هزار تومان براساس منطقه مخابراتی عنوان کرد و گفت: دو طرح جدید پیش پرداختی برای مشترکان پرمصرف درنظر گرفته شده است که می تواند باعث کاهش هزینه این مشترکان شود.
وی از راه اندازی سرویس مکالمه اقتصادی – اکوکال- خبر داد که براساس آن مشترک با خرید بسته 10 هزار تومانی و 20 هزار تومانی 30 تا 35 درصد در هزینه مکالماتش صرفه جویی می کند به این معنی که نرخ مکالماتش به ازای هر دقیقه به 49 تومان می رسد.
بیدخام ادامه داد: در این سرویس با خرید بسته 10 هزار تومانی، هزینه مشترک از تلفن ثابت به همراه حدود 30 درصد کاهش می یابد و یکهزار دقیقه نیز مکالمه رایگان ثابت به ثابت شهری خواهد داشت؛ همچنین مشترک با خرید بسته 20 هزار تومانی، نرخ مکالماتش به 39 تومان به ازای هر دقیقه تماس از تلفن ثابت به همراه می رسد که حدود 35 درصد کاهش تعرفه خواهد بود و نیز 2 هزار دقیقه مکالمه رایگان ثابت به ثابت خواهد داشت.


معاون شرکت مخابرات استان تهران، این طرح را مربوط به مشترکان خانگی و تجاری عنوان کرد که مکالمات زیادی دارند و گفت: سرویس “وب تل” مخابرات نیز در دو بسته خانگی و تجاری با قابلیت ارائه بسته های تخفیفی اینترنت و تلفن ثابت بزودی ارائه می شود که این سرویس نیز برای متقاضیان خرید خطوط تلفن ثابت کاربرد دارد که همزمان با این خطوط می توانند بر روی خط خود اینترنت مخابرات را نیز فعال کنند و از تخفیف های ویژه این سرویس برخوردار شوند.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون پیامک تلفن ثابت در تمامی مراکز مخابراتی تهران فعال است و تمامی این مرکز نسبت به ارائه این سرویس اقدام می کنند اگرچه پیامک تلفن ثابت هنوز بازار خود را به دست نیاورده است.
معاون شرکت مخابرات تهران از دیگر برنامه های این شرکت را افزایش کیفیت سرویس اینترنت مخابرات عنوان کرد و گفت: در برخی مناطق مشکلات فنی اینترنت به دلیل نبود تجهیزات اصلی وجود دارد و در برخی مناطق نیز مشکل پهنای باند داریم.
وی از افزایش 3 برابری ظرفیت پهنای باند اینترنت طی یک سال گذشته خبر داد و گفت: با وجود تقویت های انجام شده در این بخش هنوز نیازمند پهنای باند اینترنت هستیم که درخواست خود را برای توسعه اینترنت – حدود 50 لینک STM1 – به شرکت ارتباطات زیرساخت ارائه داده و امیدواریم تا پایان امسال این درخواست تامین شود.
بیدخام شمار مشترکان اینترنت مخابرات تهران را حدود 705 هزار مشترک عنوان کرد و گفت: 250 هزار مشترک نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
به گزارش مهر، هم اکنون قیمت نصب هر خط تلفن ثابت 50 هزار تومان است و مخابرات پیش از این اعلام کرده بود که دایر کردن هر خط تلفن ثابت حدود 700 هزار تومان هزینه دربر دارد. نرخ اینترنت ADSL مشترکان مخابرات نیز برمبنای تعرفه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی محاسبه می شود و برای اینترنت با سرعت 128 کیلوبیت مشترک حدود 12 هزار تومان هزینه پرداخت می کند.

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *