جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


تعرفه موبایل از 7 به 5 درصد کاهش یافت

با احتساب 5 درصد تعرفه گمرکی و 9 درصد مالیات برارزش افزوده تعرفه واردات حدود 14 درصد است.

تعرفه موبایل از 7 به 5 درصد کاهش یافتتعرفه موبایل از 7 به 5 درصد کاهش یافت

نصرالله اورانی پور در دوازدهمین نمایشگاه تلفن همراه در بازار موبایل ۲ تهران با اعلام اینکه کف تعرفه برای واردات گوشی تلفن همراه مصوب شده است، بیان کرد: تعرفه موبایل به ۵ درصد در سال ۹۵ کاهش یافته که این تعرفه با احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده حدود ۱۴ درصد است.


وی با بیان اینکه این رقم در سال گذشته حدود ۷ درصد تعرفه بوده است، گفت: تلاش شده تا با کاهش تعرفه انگیزه‌های قاچاق موبایل را کاهش یابد. همچنین اتحادیه تلاش کرده تا با نظارت بر خدمات پس از فروش مناسب انگیزه‌های لازم را برای تشویق مصرف کنندگان به استفاده از گارانتی و خدمات پس از فروش افزایش دهد.

نایب رئیس اتحادیه صنف فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی با اشاره به آمار قابل توجه واردات گوشی‌های قاچاق در کشور، اظهار داشت: ایران کشوری است که ۸ هزار کیلومتر مرز آبی و خاکی دارد و کنترل آن کار چندان ساده‌ای نیست. علاوه بر این، موبایل کالایی است که به راحتی قابل حمل است و می‌توان مقادیر زیادی از آن را در یک کیف دستی جای داد .

وی با اشاره به شکایت‌های زیاد از کیفیت نامناسب خدمات پس از فروش موبایل در اتحادیه، گفت: گارانتی کالا به ارایه خدمات پس از فروش باید بدون چون و چرا است و مردم می‌توانند شکایت‌های خود در این زمینه را به اتحایه ارایه دهند .

اورانی پور تاکید کرد: اتحادیه موبایل از تمامی واحدهای دارای پروانه کسب تعهد گرفته که کالای بدون فاکتور به مجوز فروش عرضه نکنند.

وی ادامه داد: شرکت‌ها به عنوان معارض می‌توانند فروشگاه‌هایی را که به فروش کالای قاچاق وارداتی اقدام می‌کنند معرفی کنند و مراجع ذی‌صلاحی مانند سازمان تعزیرات حکومتی و دادسراهای عمومی به تخلفات آن‌ها رسیدگی خواهند کرد.

منبع ایتنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *