جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


پردازنده Xeon جدید اینتل

شرکت «اینتل» برنامه‌های عرضه پردازنده‌های دسکتاپ و سرور خود در سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد. برخلاف پلتفرم دسکتاپ که قرار است پردازنده‌های جدید با معماری کیبی‌لیک عرضه شوند، پردازنده بعدی سرور این شرکت نیمه سال ۲۰۱۷ و بر پایه معماری اسکایلک ساخته می‌شود.

پردازنده Xeon جدید اینتل


پردازنده Xeon جدید اینتل نسبت به مدل Xeon E5 v4 مبتنی بر معماری برادول، کارایی و سرعت بهتری دارد و احتمالاً تعداد هسته‌های پردازشی بیشتری را پشتیبانی می‌کند. Xeon E5 v4 که اوایل سال ۲۰۱۶ عرضه شد، حداکثر ۲۲ هسته پردازشی داشت. کارشناسان اعتقاد دارند عرضه پردازنده سرور جدید اینتل بر پایه معماری قدیمی اسکایلک و با تأخیر در ماه مارس آینده، به دلیل افزوده شدن قابلیت‌های هوش مصنوعی و به طور مشخص یادگیری ماشینی به آن است. غالب پردازنده‌های سروری سری E5 اینتل در حوزه‌های کلاود و ابررایانه‌های فوق‌سریع به کار گرفته می‌شوند و عمده بازار را در دست دارند.

 

پردازنده جدید اینتل می‌تواند ترافیک و بارکاری را تجزیه‌وتحلیل کرده و حتی بارکاری را به طور موازی مدیریت و کنترل کند که باعث افزایش کارایی می‌شود. یکی دیگر از ویژگی‌های جدید پردازنده سرور بعدی اینتل، AVX-512 برای کارایی و امنیت بیشتر روی محاسبات ممیز شناور است. به علاوه، مجهز به قابلیت OmniPath خواهد بود که باعث افزایش سرعت اینترکانکشن‌های سرور، تجهیزات ذخیره‌سازی، شبکه و دیگر سخت‌افزارهای مرکز داده می‌شوند. OmniPath یک ویژگی کلیدی مراکز داده جدید و مدرن امروزی است. اینتل هنوز قیمت و تعداد مدل‌های پردازنده‌های سرور بعدی خود را اعلام نکرده است.

منبع شبکه

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *