جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


ورزش‌های الکترونیکی به بازی‌های آسیایی اضافه می‌شوند

انجمن المپیک آسیا (OCA) اعلام کرده قرار است رقابت‌های حرفه‌ای بازی‌های ویدیویی را وارد برنامه رسمی بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ چین کند. این اتفاق یعنی اگر یک گیمر حرفه‌ای باشید می‌توانید برنده مدال شوید.

ورزش‌های الکترونیکی

این ورزش‌ها که ظاهرا باید بهشان ورزش‌های الکترونیکی بگوییم شروع به کار خود را از سال آینده در بازی‌های آسیایی اندونزی و تحت عنوان «ورزش نمایشی» تجربه خواهند کرد. این دسته از ورزش‌ها عموما در مسابقات رسمی و به قصد نمایش و تبلیغ اجرا می‌شوند.

انجمن المپیک آسیا اعلام کرده این تصمیم نشان‌دهنده سرعت توسعه و محبوبیت این نوع ورزش‌ها در میان جوانان است. این انجمن برای وارد کردن بازی‌های الکترونیکی به مسابقات رسمی با Alisports، واحدی از گروه Alibaba همکاری می‌کند.

بازار ورزش‌های الکترونیکی رو به گسترش است و ظاهرا تا پایان سال میلادی جاری تعداد افراد مشارکت‌کننده در این حوزه به ۱۹۱ میلیون نفر می‌رسد. ارزش این صنعت در حال حاضر ۴۵۰ میلیون دلار است و تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۱ میلیارد دلار می‌رسد.

به این شکل در آینده نزدیک شاهد افزوده شدن بازی‌هایی مثل فیفا، بازی‌های ژانر MOBA (مثل لیگ آو لجندز) یا بازی‌های سبک مسابقه‌ای به ورزش‌های دیگر در مسابقات رسمی ورزشی خواهیم بود.

منبع : دیجیاتو

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *