جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


واقعیت مجازی را لمس کنید

فناوری واقعیت مجازی روزبه‌روز در حال پیشرفت و لذت‌بخش‌تر شدن است و در همین راستا نیز یک کمپانی استارت‌آپ چینی به نام Dexta Robotics به‌تازگی موفق به طراحی دستکشی ویژه است که به کمک آن می‌توان در دنیای واقعیت مجازی از دست خود نیز استفاده کرد.

واقعیت مجازی را لمس کنید
دستکش مکانیکی Dexmo به نحوی طراحی شده است که می‌تواند به‌راحتی و با اعمال نیروهای بازخوردی لازم به هر یک از انگشتان کاربر، احساس در دست گرفتن اجسام مجازی را به او القا کند.

بر اساس نظر متخصصان، یکی از ویژگی‌های اصلی این دستکش در کنار کاربری اصلی آن سبک‌وزن بودن و کارکرد بی‌سیم آن است که استفاده از Dexmo را برای مدت طولانی ممکن می‌سازد.

ورود این دستگاه به بازار می‌تواند در زمینه‌های بسیار زیادی از جمله بازی‌های کامپیوتری، آموزش‌، مصارف پزشکی و حتی ورزشی مورد استفاده قرار گیرد و تجربیات افراد در این بخش‌ها را دگرگون کند.

واقعیت مجازی را لمس کنید1

دستکش دیگری که قرار است تا به‌زودی برای بهبود تجربه واقعیت مجازی به بازار وارد شود Manus VR glove نام گرفته است برای اولین بار بازخوردهای لمسی را برای کاربران واقعیت مجازی به همراه می‌آورد.

البته باید به یاد داشت که بازخوردهای لمسی در اینجا به معنای لمس و احساس واقعی اشیای مجازی نخواهد بود و از این دستکش تنها برای حالت دادن به دست‌ها برای ارائه فرمان‌هایی به دستگاه‌های مرتبط استفاده می‌شود.

منبع ایتنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *