جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


هدفون Concept N سونی

سونی در فستیوال SXSW از هدفون‌های گردنی و جدید خودش که آن را Concept N می‌خواهند رونمایی کرد. این هدفون‌ها جهت استفاده نیازی به ایرپد نخواهند داشت و کاربران می‌توانند علاوه بر لذت بردن از موسیقی به صدای اطراف نیز گوش فرادهند. هرچند که مشخص نیست این محصول چه زمانی وارد بازار جهانی شود.

 

headphone Concept N sony

فستیوال SXSW میزبان یک گجت جالب از سوی سونی بود. این گجت یک هدفون جالب است که به وسیله بخش Future Lab سونی طراحی شده و ما در این فستیوال شاهد یک نمونه اولیه از آن بودیم. این هدفون که Concept N نام دارد به درو گردن شما قرار داده شده و بدون دخالت چیزی موجب می‌شود تا شما به فایل صوتی مدنظر گوش دهید. این دستگاه بلوتوثی که هدفونی گردنی است مجهز به بلندگو‌هایی چند جهته است که شما را قادر می‌سازد بدون وجود ایرپد از موسیقی خود لذت ببرید.

سونی که به لطف فناوری‌های پیشگامانه صوتی خودش به یک غول در این صنعت تبدیل شده است، در تلاش است تا سمت و سوی استفاده از هدفون‌ها را تغییر دهد. ایده‌ای که در پشت طراحی هدفون N قرار گرفته است، موجب می‌شود تا در کنار لذت بردن از موسیقی در مواقعی که به عنوان مثال در حال دوچرخه سواری هستید، به صدای بیرونی نیز تسلط داشته باشید. اما اگر قصد داشته باشید تا از این دستگاه همانند هدفون‌های حال حاضر بازار استفاده کنید،  به همراه این هدفون یک جفت قطعه مخروطی شکل نیز عرضه می‌شود که با قرار گرفتن در گوش شما، علاوه بر ایجاد صدای باکیفیت هیچ مزاحمتی جهت شنیدن صدای بیرونی به وجود نخواهد آورد. درواقع وقتی که ایرباد را درون گوش خود بگذارید، حفره‌ای در وسط آن وجود دارد که شما را قادر می‌سازد در کنار گوش دادن به موسیقی مکالمه‌ای را با دوست خود داشته و یا به رانندگیتان نیز ادامه دهید.

هدفون جدید سونی به یک کنترلر صوتی و دوربین همراه خواهد بود. سونی آن را طوری برنامه ریزی کرده که کاربر با گفتن کلمه ” Arc ” بتواند دستورات صوتی خودش را نیز اجرا کند. هرچند که کنترلر سونی این گجت که بر روی محصول نمونه قرار گرفته است، در مکان‌های شلوغ عملکرد خوبی را از خود نشان نداده است و سونی به عنوان مثال جهت گرفتن عکس مجبور شد تا چندین بار یک فرمان را به او بدهد. با این حال به نظر می رسد که درآینده قطعاً شاهد محصول دقیق تری خواهیم بود.

منبع : theverge

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *