جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


نیمی از خطوط موبایل در خوزستان قطع شد

به دنبال خروج آنتن های BTS از مدار، نیمی از خطوط موبایل در خوزستان قطع شد

چندی است هموطنان ما در استان خوزستان با معضل پدیده ریزگردها دست و پنجه نرم می کنند. ریزگردها در این استان موجب قطع برق شدند که در نتیجه حالا بیش از نیمی از خطوط تلفن همراه در این استان نیز از مدار خارج شده است.


گفته می شود در چند روز گذشته افزوده شدن مه و رطوبت شدید به پدیده ریزگردها، موجب رسوب خاک در تجهیزات انتقال برق شده و به قطعی آب و برق در بالغ بر 10 شهر استان خوزستان از بامداد امروز منجر شده است.

حسین فلاح جوشقانی، معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این خصوص اظهار کرد که از ساعت 2 بامداد، به دلیل رطوبت شدید و مه گرفتگی، سیستم برق در استان خوزستان دچار اختلال شد و از آنجایی که سایتهای تلفن همراه نیز از سیستم برق استفاده می کنند، این قطعی برق روی سیستم های ارتباطی تاثیر گذاشته است.

وی با بیان اینکه در پی بروز این مشکل، اپراتورهای تلفن همراه از سیستم برق اضطراری (UPS ) استفاده کرده اند، ادامه داد:

 

نیمی از خطوط موبایل در خوزستان قطع شد

 

معاون رگولاتوری با اشاره به اینکه سایتهای موبایل اصلی به دلیل به کارگیری دیزل ژنراتور همچنان برقرار است، تاکید کرد که قطع ارتباط مربوط به سایتهای عمومی است که در سطح شهر و روی پشت بام برخی منازل، نصب شده است.

وی با تاکید براینکه طی این مدت زمان، حتی سوخت دیزل ژنراتورها نیز به اتمام رسیده است، افزود که با تمهیدات صورت گرفته سوخت رسانی مجدد به این سایتها انجام شده است.

فلاح جوشقانی با بیان اینکه نیمی از خطوط موبایل مربوط به سایتهای BTS عمومی در پی بحران به وجود آمده، از مدار خارج شده است، افزود که مشکلی در برقراری ارتباط خطوط تلفن ثابت در این استان گزارش نشده است.

وی با اعلام عذرخواهی از مردم استان خوزستان برای مشکل به وجود آمده، تاکید کرد که تا زمانیکه سیستم برق نرمال نشود، نمی توان ارتباط این خطوط را متصل کرد و مسئولان در وزارت ارتباطات و سایر وزارتخانه ها در تلاش برای رفع مشکل به وجود آمده هستند.

منبع : تک شات

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *