جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


نسخه ویژه 4 بعدی Batman v Superman

فیلم سینمایی Batman v. Superman مملو از صحنه‌هایی هیجان‌انگیز و جذاب است اما به‌نظر می‌رسد سینماهای نیویورک با بهره‌گیری از سینمای 4 بعدی، این هیجان و جذابیت را به اوج خواهند رساند. این مجموعه سینمایی در قالب استفاده از تکنولوژی 4DX و افکت‌های محیطی همگام‌سازی شده با پخش فیلم از جمله صندلی‌هایی با قابلیت تحرک، باد، مه، باران، رعد و برق، لرزش، برف و رایحه‌های مختلف پیش روی بینندگان قرار خواهدگرفت.

نسخه ویژه 4 بعدی Batman v Superman

 

این تکنولوژی توسط شرکت کره‌ای CJ 4DPlex یکی از دو شرکت مطرح در زمینه پیاده‌سازی کامل سینمای 4 بعدی، عرضه شده است. رقیب این شرکت، MediaMation آمریکایی است که از تکنولوژی به نام MX4D استفاده می‌کند. هر دو تکنولوژی، تجربه تقریبا مشابهی را پیش روی بینندگان قرار می‌دهند.

سینماهای نیویورک اولین مکان برای نمایش تکنولوژی 4DX در آمریکا نبوده و برای نخستین بار در ژوئن 2014 شاهد استفاده از این تکنولوژی بودیم. اولین تجربه‌ای که با سه‌برابر شدن درآمد سینماهای اکران‌کننده فیلم‌های چهاربعدی نیز همراه بود.

Byung-hwa Choi مدیرعامل CJ 4DPlex در این خصوص می‌گوید:

” خوشحالیم که اولین تجربه سینمای 4بعدی به سبک و سیاق جدید را پیش روی دوستداران و طرفداران دنیای سینما در نیویورک قرار خواهیم داد. اکران فیلم‌ها برپایه استفاده از تکنولوژی 4DX گامی به سمت جلو در توسعه جایگاه این تکنولوژی خواهد بود. از تاثیرات مثبت در باکس آفیس تا فروش خوب در قالب اکران‌های قبلی، هیچ شکی نخواهد بود که 4DX به یکی از جذاب‌ترین گزینه‌های موجود برای دوستداران دنیای محتویات چندرسانه‌ای تبدیل خواهد شد.”

منبع آی تی ایران

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *