جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


نرم‌افزاری برای تبدیل تصاویر به آواتارهای سه‌بعدی

محققان موفق به توسعه نرم‌افزاری شدند که تصاویر را به آواتارهای سه‌بعدی تبدیل می‌کند.

 این نرم‌افزار کهLoom.aiنام دارد، با استفاده از فناوری یادگیری ماشینی و دید کامپیوتری، تصاویر معمولی دوبعدی را به آواتارهای سه‌بعدی تبدیل می‌کند.

photo_2016-09-30_14-27-02_4

از این فناوری نوآورانه می‌توان در پیام‌های متنی، بازی‌های واقعیت مجازی و رسانه‌های اجتماعی استفاده کرد.

این کار می‌تواند به ترکیب انیمیشن جدید و تعاملات پویا در دنیای مجازی سه‌بعدی منجر شود.

شرکت سازنده این استارتاپ تاکنون موفق شده تا چهره سه‌بعدی افراد مشهوری مانند آنجلینا جولی، ویل اسمیت و همینطور ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا را نیز با استفاده از این فناوری جدید و تنها به کمک یک عکس دوبعدی معمولی از این افراد، طراحی کند.در حال حاضر این استارتاپ هنوز در مراحل اولیه قرار داشته و نواقصی دارد که باید برطرف شود.

“ماهش راماسوبرامانیان” که مدیر پروژه ساخت این استارتاپ است، از اعضای قدیمی استودیو انیمیشن‌سازی DreamWorks بوده که فیلم‌های “ماداگاسکار 3”  و “شرک” از جمله کارهای ماندگار او محسوب می‌شود.

این چهره‌های سه‌بعدی به خوبی احساسات فرد را نشان داده و می‌توان در آن حرکت چشم‌ها و دهان را به وضوح مشاهده کرد.

در این تصاویر احساس غم، شادی و عصبانیت به خوبی نمایش داده می‌شود.در حال حاضر تنها تعداد کمی از این احساسات در این تصاویر سه‌بعدی گنجانده شده است.

در این نرم‌افزار، فناوری یادگیری ماشینی جزئیات صورت فرد را ثبت کرده و هوش مصنوعی نیز نقاط جا افتاده از تصاویر سه‌بعدی را تکمیل می‌کند.

در صورت رفع نواقص کنونی مانند جزئیات موها و دندان‌ها، این استارتاپ با استقبال بی‌نظیری مواجه شده که در آینده موقعیت‌های مالی بسیار خوبی را برای سازندگان آن فراهم خواهد کرد.

منبع : itiran

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *