جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


نحوه ادمین شدن در وایبر

اپلیکیش وایبرviber با میلیونها عضو به عنوان یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های پیام رسان در بین کاربران ایرانی و جهان محسوب می شود.این اپلیکیشن پرطرفدار در جدیدترین بروز رسانی خود امکانی بسیار کاربردی را برای گروه های وایبری اضافه نموده است.

نحوه ادمین شدن در وایبر

توسط این ویژگی شما میتوانید به عنوان ادمین گروه انتخاب شوید و گروه را مدیریت کنید.حذف کاربران از گروه و یا انتخاب معاون از دیگر مزیت های ادمین شدن است.

برای ادمین شدن یا همان مدیر شدن در گروه های وایبری تنها کافیست نرم افزار خود را به اخرین نسخه وایبر ارتقا دهید

اگرچه با شروع سال 94، تعداد بسیاری از کاربران ایرانی با افت سرعت شدید این اپلیکیشن، به حدی که استفاده از آن را غیر ممکن می کند مواجه شده اند، اما با این حال هنوز کاربران در حال استفاده از آن هستند و همین موضوع نشان از محبوبیت بالای این اپلیکیشن در داخل کشور دارد.

بخش بزرگی از این محبوبیت وایبر، به گروه ها، چه از نوع فامیلی، چه دوستانه اختصاص دارد و به احتمال زیاد شما هم حداقل یک گروه وایبری را در لیست گفتگوهای خود دارید. تا پیش از جدیدترین بروزرسانی وایبر، این گروه ها به طور کامل یک مکان عمومی به حساب می آمدند به طوری که اگر شخصی را به آن دعوت می کردید، دیگر هیچ راهی برای برگشت از این تصمیم و خارج کردن آن فرد از گروه نداشتید.

درواقع امکانات تاسیس کننده ی گروه با اشخاصی که بعد از آن اضافه می شوند یکسان بود که این موضوع در مواقعی موجب مشکلاتی می شد. اما با امکان جدیدی که وایبر در اختیار شما قرار می دهد می توانید یک ادمین برای گروه خود انتخاب کنید تا در صورت نیاز، بتوانید فردی را از گروه خود خارج کنید. امکانات ادمین گروه تنها در حد حذف افراد از گروه خلاصه خواهد شد و همچنان افراد دیگر نیز می توانند عضو های جدید به گروه دعوت کنند.

نحوه ادمین شدن در وایبر
این امکان به صورت پیش فرض در گروه های جدید قرار خواهد گرفت به این صورت که، شخصی که گروه را تاسیس می کند، به طور پیش فرض ادمین گروه نیز خواهد بود. اما برای گروه هایی که پیش از این ساخته شده اند و البته به آخرین نسخه ی وایبر به روزرسانی کرده اند، گزینه ای در منوی کناری با عنوان Add Me As Admin اضافه می شود که با کلیک روی آن می توانید ادمین گروه شوید.

نحوه ادمین شدن در وایبر2

 

نکته ی جالب و شاید حاشیه سازی که در این بخش قرار دارد این است که شخصی که زودتر این گزینه را ببیند و روی آن کلیک کند به ادمین گروه تبدیل می شود حتی اگر جدیدترین عضو گروه باشد و بعد از آن نیز شخص دیگری قادر به انتخاب این گزینه نخواهد بود و تنها در صورتی امکان وجود ادمین دوم وجود دارد که ادمین اصلی او را تایید کند. این موضوع مورد انتقاد جدی برخی از کاربران قرار گرفته است بخصوص در گروه های عمومی که افراد داخل گروه شناخت چندانی از هم ندارند. در این گروه ها شخصی که به طور اتفاقی ادمین می شود به طور سلیقه ای می تواند افراد دیگر را از گروه حذف کند.

اگر شما هم علاقه مند به ادمین شدن در گروه های دوستانه و فامیلی خود هستید، کافی است تا جدیدترین نسخه ی وایبر را دانلود، و بعد از آن مانند تصویر بالا، خود را به عنوان ادمین گروه انتخاب کنید.

منبع: نمناک

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *