جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


موفقیت اخیر ایران در اوپک

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به موفقیت اخیر ایران در اوپک ، گفت: این موفقیت نه تنها متعلق به دولت ، بلکه برای همه ملت ایران موفقیت آمیز است.

محمود واعظی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری لرستان در محل استانداری افزود: علاوه بر تثبیت سهم ایران، تولید نفت ایران 90 هزار بشکه افزایش خواهد داشت که این موفقیت همانند برجام ، دستاورد ملت ، نظام و متعلق به همه است.

موفقیت اخیر ایران در اوپک


وی با اشاره به ایجاد 700 هزار فصت شغلی در دولت یازدهم تصریح کرد: صادرات نفتی کشور نیز از حدود یک میلیون بشکه به دو میلیون و 400 هزار بشکه رسیده و برای نخستین بار در این دولت، تراز صادرات غیر نفتی مثبت بوده است.
به گفته واعظی تورم از 40 درصد به هشت درصد کاهش یافته و انتظار می رود رشد اقتصادی پنج درصدی تا پایان امسال نیز روند افزایشی داشته باشد.

*** بیشترین استقبال از دولت دکتر روحانی را روستاییان داشته اند
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین گفت: دولت یازدهم متعلق به تمامی مردم است، با این حال روستاییان بیشتر استقبال را از این دولت داشته اند.
وی افزود: مناطق محروم و دور دست در انتخابات بیشترین آرا را به دکتر روحانی دادند.
وی با اشاره به عنایت ویژه دولت به مردم مناطق محروم اظهار کرد: در طول تاریخ میان مردم شکاف ایجاد شده که باید این فاصله کم و برطرف شود چراکه از نظر دولت و قانون اساسی شهروند شماره یک، 2 و سه در کشور وجود ندارد و همه با سلیقه های مختلف حقوق مساوری دارند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نگاه دولت این نیست که ایران تنها تهران و یا مراکز استان ها است چراکه ملت با معرفت ایران در تمامی نقاط کشور همواره پایبند به نظام و دولت هستند.

***هیچ مساله ای در منطقه بدون حضور ایران حل نمی شود
واعظی اضافه کرد: امروز ایران در دنیا به بازیگری جدی و هم تبدیل شده و نقش سازنده ای در تحولات منطقه دارد.
وی با اشاره به پشتیبانی سران سه قوه از یکدیگر و اطاعت پذیری از رهبری افزود: جمهوی اسلامی به جایگاه در خور شان خود در منطقه دست یافته و کشورهای دنیا معتقدند هیچ مساله ای در منطقه بدون حضور ایران حل نمی شود.
وی امنیت امروز کشور را نتیجه هدایت های رهبری، تلاش سپاه پاسداران، نیروهای امنیتی و نظامی دانست وبیان کرد: ایران در مبارزه با تروریسم پیشتاز بوده و مبارزه با داعش را خارج از مرزها آغاز کرده است.

**استخدام و تبدیل وضعیت همه افراد در شرکت مخابرات مشکل است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین درخصوص تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی مخابرات و تجمع کارکنان استان در مقابل مجلس شورای اسلامی گفت: مخابرات در حال حاضر شرکتی بوده و خصوصی است و ارتباط با سازمان استخدام کشوری و دولت در آن معنا ندارد.
واعظی افزود: افرادی با پیمانکاران شرکت مخابرات کار می کنند که انتظار دارند کارمند شوند که این برای مخابرات مشکل ایجاد می کند.
وی تصریح کرد: برای حل این مشکل به جای انتقال افراد شرکت های پیمانکاری به مخابرات، رابطه پیمانکار با شرکت مخابرات استمرار می یابد که شغل نیروهای شرکتی و پیمانکاری تضمین شود.
وی با بیان اشاره به فعالیت 30 هزار نفر نیروی رسمی و همین تعداد غیر رسمی در مخابرات گفت: باید به معیشت این افراد رسیدگی شود و مخابرات توانایی جذب تمام نیروهای شرکتی را ندارد.

***تعداد مشترکان اینترنت در لرستان هشت برابر شده است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در دولت یازدهم مشترکان اینترنت استان هشت برابر شده و از 60 هزار به 485 هزار مشترک رسیده است.
واعظی بیان کرد: در دولت یازدهم پهنای باند استان 6.5 برابر و شبکه انتقال آن 4.5 برابر شده است.
وی اظهار کرد: تا پایان امسال نیز 345 روستا و تا پایان دولت 755 روستای لرستان مجهز به اینترنت و 100 کیلومتر فیبر نوری بین شهرهای استان ایجاد می شود .
واعظی اضافه کرد:پهنای باند استان نیز چهار برابر، شبکه انتقال استان سه برابر خواهد شد و نسل سوم همراه اول در 13 شهر استان و نسل چهارم نیز در 6 شهر استان با سرمایه گذاری 130 میلیارد تومان راه اندازی می شود.

 

منبع ایرنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *