جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


موزه ای برای نمایش دستگاه Apple I استیو جابز و دیگر کامپیوترهای آنتیک

بسیار قبل تر از اینکه آیفون و یا حتی مک پا به عرصه رقابت بگذارند، اپل حاصل گردهمایی تعداد کمی از مهندسانی بود که در یک کارخانه کار می کردند و ایده تولید کامپیوترهای شخصی را به طور جدی دنبال می کردند. در این میان همکاری جابز با وزنیاک منجر به تولید نخستین گجتشان شد که نام آن را Apple I گذاشتند. تعداد بسیار کمی از این دستگاه ها فروخته شد و تعداد محدودی از آن تا به امروز سالم مانده اند. حال موزه ای با عنوان «لیوینگ کامپیوترز» (Living Computers) در سیاتل برپا شده که سه عدد از این دستگاه را در معرض نمایش عموم قرار داده که یکی از آنها کامپیوتر شخصی جابز بوده است.

موزه ای برای نمایش دستگاه Apple

 

گفتنی است Apple I تنها در دویست نسخه و آن هم به صورت دستی تولید شد و مدت زمان زیادی از حضور آن نمی گذشت که اپل تصمیم گرفت تا دستگاه Apple II را توسعه دهد و جایگزین آن کند.

موزه ای برای نمایش دستگاه Apple

جابز که دستگاه خود را در دفتر کارش و برای نمایش به اهالی صنعت نگه می داشت به هنگام ترک اپل آن را در قفسه اتاقش جای گذاشته بود اما «دان هاتمچز»، یکی از نخستین کارمندان کمپانی، گجت Apple I را پیش خود نگه داشت و حالا این دستگاه سر از موزه «لیوینگ کامپیوترز» در آورده است.

 

موزه ای برای نمایش دستگاه Apple

لازم به ذکر است هدف موزه مورد اشاره آشنایی افراد با Apple I و بسیاری دیگر از کامپیوترهای قدیمی نظیر Altair و سیستم های مربوط به دهه شصت میلادی است که به نوعی میراث کامپیوترهای شخصی امروزی هستند.

منبع : دیجیاتو

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *